banner851

banner614

KISA DÖNEM ERLER’E YEMİN TÖRENİ

banner619

Vatani görevini Düzce’de yapan ve 4 haftalık temel eğitim sürelerini tamamlayan 369. Kısa Dönem 33 yükümlü için yemin töreni düzenlendi. Törende askerlere seslenen İl Jandarma Komutan Vekili Albay Mustafa Çetinkaya, Teminatı şeref, bedeli de vatan uğruna gerektiğinde ölmektir. Andınıza ölene kadar sadık kalacağınıza hiç şüphemiz yoktur” dedi.

banner846
Yerel Haber 01.12.2017, 12:20 01.12.2017, 16:23
994
banner844

Düzce Jandarma Komutanlığı bünyesinde askerlik görevlerini yapan 369'uncu kısa dönem acemi erler yemin etti. Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen yemin törenine Vali Vekili Hasan Bağcı, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Mustafa Çetinkaya, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeki Yıldırım ve silahaltına alınan erlerin yakınları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende İl Jandarma Komutan Vekili Albay Mustafa Çetinkaya bir konuşma yaptı. Yemin edecek 33 erin 4 haftalık eğitim gördüklerini söyleyen Çetinkaya, erlerin kısa süre içinde bile kendilerinden beklenen gayreti fazlasıyla gösterdiklerini kaydetti.

“Andınıza ölene kadar sadık kalacağınıza hiç şüphemiz yoktur”
Yemin edecek erlere hitap eden Çetinkaya, yeminin ne anlama geldiğini belirterek şöyle konuştu:

“Genç silah arkadaşlarım biraz sonra yemin ederek tam bir asker olacaksınız. Yeminin anlamı, askerin, askerliğe, vatanına ve milletine yürekten bağlanışıdır. Teminatı şeref, bedeli de vatan uğruna gerektiğinde ölmektir. Andınıza ölene kadar sadık kalacağınıza hiç şüphemiz yoktur. Eğitiminiz süresince askeri bilgilere teçhiz edilerek bir askerde bulunması gereken nitelikleri kazandınız. Ve mukaddes bayrağımızın üzerine ellerinizi koyarak birbirinize kenetlenip şevk ve heyecan içinde, inanç ve gururla ailelerinizin ve bizlerin huzurunda kutsal askerlik yeminini edeceksiniz.” Konuşmanın ardından ellerini şanlı Türk Bayrağı’nın üzerine koyarak ölene kadar tutacakları askerlik yeminlerini eden erler vatanına, milletine bağlı birer Türk neferi oldu. Yemin eden acemi erler adına Kısa Dönem Jandarma Er Samet Aytemiz konuşma yaptı. Birliğe ilk katılan kısa dönem erlerden Jandarma Er Yusuf Hayıt Mehmetçik Yaş Kütüğü’ne plaket çaktı. Hayıt’a Vali Vekili Hasan Bağcı tarafından ödülü verildi. Eğitimlerde başarı gösteren erler ise protokol tarafından ödüllendirildi. Tören, Jandarma Er Onur Zede’nin “Yemin Ederken” adlı şiiri okumasının ardından sona erdi.Törenin ardından askerler aileleriyle birlikte fotoğraf çektirmeyi ihmal etmezken veda sırasında da duygusal anlar yaşandı.


Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (5)
T. 4 yıl önce
Okuduğu için 155 gün askerlik yapmasını hazmedemeyenler varoen o askerlik kolay olmaz.
Kaynaşlılı 4 yıl önce
Rabbim utandırmasın hayırlı teskereler
Holygan 4 yıl önce
dünyada Allah c.c. den baska korkusu olmayan tek asker bizim cesur Türk askerimizdir... Allah c.c. sizi vataniniza sonra anne babaniza bagislasin Arslan parcalari....
KIRMIZIBEYAZ 4 yıl önce
ASLAN PARÇALARI
Sözleşmeli er... 4 yıl önce
Hayırlı tezkereler allah evlat acısı göstermesin....