banner851

banner955

KIZILAY EKİPLERİ İŞ BAŞINDA

Türk Kızılay ekipleri, Bolu Dağı'nda kar yağışı sonrasında vatandaşların mağdur olmaması için çalışan ve "kar kaplanları" olarak tabir edilen polis, jandarma ve karayolları ekiplerine sıcak içecek ve kumanya ikram etti.

Yerel Haber 26.12.2018, 15:04 27.12.2018, 16:17
1260

Türk Kızılay Batı Karadeniz Afet Yönetim Merkezi ekipleri, D-100 kara yolunun Bolu Dağı'nda geçen haftadan bu yana etkisini sürdüren kar yağışı sonrası bölgede ring halinde çalışmalarını sürdürüyor. 


Kar kalınlığının 15 santimetreye ulaştığı bölgede çalışma yapan kara yolları ekiplerine çay, çorba ve yiyecek ikramında bulunan Kızılay ekipleri, "kar kaplanları"nın içini ısıtıyor.

"Yollarımız açık"

Türk Kızılay Batı Karadeniz Afet Yönetim Merkezi Müdürü Zafer Kamber, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar yağışının başlamasının ardından bölgede teyakkuzda olduklarını söyledi. 
Her gün sabah-öğlen olmak üzere 2 kez bölgede ring yaptıklarını anlatan Kamber, konuşmasını şöyle sürdürdü:"Daima hazırlıklıyız, battaniye ihtiyacı olabiliyor, bu ihtiyaçları da sağlıyoruz. Bereket olması anlamında kar yağışını bekliyorduk. Kara yolları ekiplerimiz de çok güzel çalışıyor. Yollarımız açık vaziyette ama çalışanlarımızı unutmamalıyız. Bu soğuk kış gününde hakikaten öz veriyle çalışıyorlar. Mümkün olduğu kadar onların ihtiyaçlarını karşılamaya, sıcak bir çay-kahve içmelerine dönük çalışıyoruz. 24 saat esasına göre çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sadece bu bölgede değil; Bolu, Kastamonu, Karabük hattında, tüm illerimizde teyakkuz halindeyiz. Bu kış için toplamda 10 bin kişiye göre hazırlık yaptık. İnşallah ihtiyaç olmaz ama olursa da hazırlıklarımız tamam." Ankara'dan İstanbul'a giderken Bolu Dağı'nda aracı bozulan Sedat Bozkurt'a da Kızılay ekiplerince ikramda bulunuldu.Bozkurt, "Allah razı olsun Kızılay'ımızdan. Çok memnun olduk, kendimizi yalnız hissetmedik. Sıcak çayı da içtik, çok güzel oldu, teşekkür ediyoruz." dedi.


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
 
 

banner844
Yorumlar (4)
Özcan Arslan 4 yıl önce
Bay doğrucu. Bugüne kadar 8 kez kan bağışı yapmış okulumda düzenlediğimiz kampanyalarla 684 ünite kan toplamış defalarca kan arayanlara aracı olmuş birisi olarak hiç para ile kan satıldığını görmedim. Sen satmış olmayasın. İftira atma
Okulda demiyor 4 yıl önce
Adam kızılay satıyor diyor kan veren demiyor
dogrucu 4 yıl önce
Yapacaklar tabi bi cay dagitmislar cokmu milletten bedava kan alip 300 500 liraya satiyolar bence o adamlara 4 cesit yemek bile verebilirler az bile yapilan
ATIYORSUN 4 yıl önce
kesinlikle doğru değildir. kan satışı asla yapılmıyor. hastaneler talep ediyor Kızılay kanı hastaneye yolluyor.
27
parçalı bulutlu