banner851

banner955

KOMŞU HER KIŞ İHYA OLUYOR

1980’li yıllardan bu yana ‘Kurulacak’ denilen kayak merkezine hala kavuşamayan Kardüz Yaylası, bir kışa daha yatırımsız girerken, Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Kartalkaya'da, kayak sezonunun 17 Aralık'ta başlaması planlanıyor.

Yerel Haber 02.12.2021, 14:40 02.12.2021, 18:56
1452

Kayak merkezinde iki gündür kar yağışı aralıklarla sürüyor. Hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesiyle merkezdeki bazı oteller, yapay karlama çalışmalarına başladı. Hazırlıkların sürdüğü Kartalkaya'daki pistlerde, kar kalınlığı yapay karlamayla yaklaşık 20 santimetreye ulaştı. Her sezon çok sayıda tatilcinin ziyaret ettiği Kartalkaya'da, 17 Aralık'ta başlayacak sezonun nisan ayına kadar sürmesi bekleniyor.

Batı Karadeniz Otelciler Derneği Başkanı Halit Ergül, gazetecilere, bölgedeki otellerin yeni sezon hazırlıklarına devam ettiğini söyledi.

Kayak merkezinde yaklaşık 20 santimetre kar olduğunu aktaran Ergül, "Bölgede iki gün hava açık, sonrasında yeniden yağış başlıyor. Bu durumda en geç 17 Aralık'ta sezonu açarız diye düşünüyorum. Kartalkaya'da 5 otel ve 2 bin yatak var. 50 kilometre pistimiz var. Tüm hazırlıklarımızı yaptık, ayın 17'sine hazırız." dedi.

"Bu sezonun daha yoğun geçeceğini bekliyoruz"

Ergül, bu sezonun geçen seneye göre daha iyi geçeceğini umduklarını dile getirerek, şunları kaydetti:

"Geçen sene pandemiden ve karın geç yağmasından dolayı 15 Ocak'ta sezonu başlatmıştık. Bu sene misafirlerimiz pandemiden dolayı evlerinde bayağı sıkıldılar. O nedenle daha yoğun geçeceğini bekliyoruz. En az 250 bin kişinin Kartalkaya'yı ziyaret edeceğini düşünüyoruz. Her sene nisan ayına kadar sezonu açık tutuyoruz. Bu sene de nisan ayını buluruz."

Tatilcilere erken rezervasyon yaptırmaları çağrısında bulunan Ergül, "Çünkü yer bulamama söz konusu olur. Bu seneki rezervasyonlarımıza geçen senelere göre yoğun ilgi var. Şimdilik pandemi nedeniyle bir kısıtlama ve uyarı yok. Ama biz yine pandemi tedbirleriyle açacağız. Maske, mesafe ve hijyen aynı şekilde devam edecek. Yüzde 100 doluluk oranına ulaşacağımızı düşünüyorum." değerlendirmesinde bulundu.

‘Söz çok, icraat yok!’

Öte yandan Düzce’nin kış turizminde aynası olması beklenen Gölyaka sınırlarındaki Kardüz Yaylası’nda 30 yıldır olduğu gibi bu yıl da tesisleşme için yaprak kıpırdamaması bir kez daha ‘Söz çok, icraat yok!’ dedirtti.

(Öncü Haber/AA)

banner844
Yorumlar (5)
Tatar ramazan 13 ay önce
Seçtiğiniz siyasetçilere ve stk yöneticilerine bakın cevabı görürsünüz.
Traveller 13 ay önce
Burada iş il turizm müdürlüğü'ne düşüyor. Fizibilite yapılmalı, sonuçlar olumlu ise yatırımcı aranmalıdır.
VATANDAŞ 13 ay önce
BİZİMDE MUTFAK SANATLARI MERKEZİMİZ VAR. AKIN AKIN İNSANLAR GELİYOR DÜZCE KALKINIYOR.
Cafer 13 ay önce
Düzcede bu Yatırımı Yaptıracak Zorluyacak Siyasetcimi var Hepsi Mecliste el kaldırıp indirmesini bilirler Kardüz Bi Sakaryada Ve Kocelide Olacaktı Çoktan otelleri dizmişlerdi Düzce Mahrumiyet şehri hala daha anlamadınızmı.....
düzcede bu işi yapacak ki 13 ay önce
düzcede bu işi üstlenecek ayağa kaldıracak sahip çıkacak siyasetçi vekil milletin vekili adam mı var???
hepsi rant derdinde.
Yeni Sayımız