banner851

banner614

KONURALP'E TREKKİNG PARKURU

banner619

Geçtiğimiz günlerde yapılan ‘Mayıs Çiçekleri Trekking’ etkinliğinin ilgi görmesi sonrası Düzce Belediyesi tarafından Konuralp’te trekking parkuru hazırlanıyor. Başkan Yardımcısı Şemsettin Yenersoy, ilk etapta yürüyüş parkurunun 2 kilometre olarak yapılacağını belirtti.

banner846
Yerel Haber 24.05.2017, 10:35 25.05.2017, 11:19
2137
banner844

Konuralp'i kısa sürede turizme açmayı hedefleyen Düzce Belediyesi, saklı kalan tarihi eserleri gün yüzüne çıkartacak çalışmaları sürdürürken, doğa tutkunlarını da unutmuyor. Doğa yürüyüşü için elverişli bir yer olan bölgede trekking parkuru yapılması için düğmeye basıldı. Çalışmaların zeminini ise 30 Nisan'da yapılan ‘Mayıs Çiçekleri Trekking’ etkinliği hazırladı. 

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Konuralp’te vatandaşların isteği ve Turizm Marka Ekibi'nin talebi üzerine ‘Mayıs Çiçekleri Trekking’ etkinliği güzergahı üzerinde yürüyüş parkuru yapılması talimatını verdi. Bunun üzerine, Konuralp Atlı Kapı, Cin Bayırı, Su Kemerleri, Asar Tepesi, Gucca Altı, Roma Köprüsü, Eyea Ekoturizm Çiftliği güzergahını kapsayan 2 kilometrelik parkur yapılıyor. Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Şemsettin Yenersoy, parkurun önemli kısmının özel ahşap yapıdan oluşacağını belirtti ve ‘Zemine göre parkurun bir bölümü bazalt taşlarından bir bölümü de Arnavut kaldırım taşlarından oluşacak.’ dedi. 

Yorumlar (9)
kingkong 4 yıl önce
ilkönce düzceye bi yürüyüş yolu yapın.küçüksuyun ordan çağrı merkezine kadar olan dere boyu yoluna yürüyüş yolu cuk oturur....konuralpin bayırında trekingin ne işi var.orda olsaolsa kingkong yürüyüş yolu yapılır..
koşucu 4 yıl önce
Öncelikle mevcut koşu-yürüyüş alanlarımızdan şıralık spor tesislerini düşünsek daha iyi olur. eskiden düzcenin en güzel koşu ve yürüyüş parkuru iken şimdi kamyonların istilası sonucu tarlaya döndü resmen o kadar yetkililere söylesek de boş.
Watandaş 4 yıl önce
Hızlı yapılacak ve ranta dönüşen işler hayal ediliyor.Düzcede yapılacak işleri önceliklerine göre sıralayın ondan sonra bu tür işlere sıra gelsin.konuralp üniversite arası yol gecen yıl asfaltlandı öğrencilerin yürüyecegi kaldırım yok .
Ali 4 yıl önce
İnsanlar trekking e doğa yürüyüşüne doğayla toprakla iç içe olmak için çıkıyorlar
Taşlarda yürümek için değil
Yerli 4 yıl önce
Treking yolunda taşın ne işi var yuh be size yuhhhh..
xrr 4 yıl önce
Yürüyüş parkuru yapacağınıza önce yolları yapın yürüyen takım elbiseler
HAKKI 4 yıl önce
MERGİÇTE YAPILMAKTA OLAN MELEN PARK İLE ÜNİVERSİTE ARASINDAKİ
MELEN ÇAYI KENARI BİSİKLET VE YÜRÜYÜŞ, KOŞU GÜZERGAHI OLARAK DÜZENLENMESİNİ SAĞLIKLI NESİL VE KENDİM İÇİN İSTİYORUM. SAYGILAR
Aa 4 yıl önce
Yanılmıyorsam yürüyüş parkuru amfi tiyatrodan Hatıplı Ketencilere, Kemerkasım'a ve Beçi üzerinden Konuralp'e uzanıyordu. Bu hattın tamamı mı yapılacak?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın