banner851

banner614

KONURALP’E ÇIKARMA YAPTI

Vali Ali İhsan Su beraberinde, Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, Genel Sekreter Yardımcısı Necmettin Çalışkan, İl Kültür Turizm Müdürü Özcan Budak ile birlikte Kemerkasım Köyünde ve Konuralp Mahallesinde incelemelerde bulundu.       Vali Su ilk ola

banner619
Yerel Haber 02.04.2014, 10:47
140
KONURALP’E ÇIKARMA YAPTI

Vali Ali İhsan Su beraberinde, Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, Genel Sekreter Yardımcısı Necmettin Çalışkan, İl Kültür Turizm Müdürü Özcan Budak ile birlikte Kemerkasım Köyünde ve Konuralp Mahallesinde incelemelerde bulundu.

 

 

 


Vali Su ilk olarak Kemerkasım Köyünde bulunan su kemerlerini inceledi. Müze Müdüründen bilgiler alıp, Su kemerlerinin güçlendirmesinin yapılması ile ilgili talimat verdi. Kemerkasım Köyü İlköğretim okulunda vatandaşlarla bir araya gelen Vali Ali İhsan Su, Kemerkasım Köyü sakinlerinin sorunlarını dinledi. Çocuklarla bir ara sohbet edip, çocuklara kitap hediye etti. Kemerkasım Köyü İlköğretim Okulu bahçesine veya uygun bir alana çocuk parkı yapımı talimatını verdi.

 

 


Vali Ali İhsan Su buradan Konuralp Mahallesine giderek Antik Tiyatro ve Konuralp Beyin Türbesini ziyaret edip, incelemelerde bulundu. Vali Su, Türbenin bakım ve onarımının yapılması ile ilgili yetkililere talimat verdi.

 

 

 

 

 

Haber;S.Kaşkır

Yorumlar (0)