banner851

banner614

Köy halkı HES istemiyor.

Uğur Köyü'ne kurulması planlanan Hidro Elektrik Santrali köy halkının tepkileriyle karşılaştı. Köylerinin doğal güzelliğini bozacağını ifade eden köy halkı Hidro Elektrik Santrali kurulmasını istemiyor.

banner619
Yerel Haber 03.08.2009, 18:12
205
Köy halkı HES istemiyor.

Uğur Köyüne 5 yeni Hidroelektrik Santrali kurulacak. Ancak köy halkı santrallerin kurulmasını istemediği için tepki gösteriyor.


Uğur Köyü'ne 5 yeni Hidroelektrik Santralinin kurulacağının açıklanmasının ardından köy halkı tepkilerini göstermeye başladı. Köye kurulacak olan elektrik santrallerinin zarar vereceği konusunda görüş bildiren köy halkı, bu santraller nedeni ile Uğur Köyü doğa güzelliklerinin yok olacağını ve ağaçların kesilerek ormanların yok edileceğini savunuyor. Yapılacak olan hidroelektrik santrallerinin ilkinin inşaatı başlarken, Uğur Deresi kenarında 10 metreye kadar ağaçların kesilmesi ise köy halkının ayrıca tepkisini çekiyor. Elektrik santrallerinin köye ve çevreye sağlayacağı yararlar dışında doğa güzelliklerinin yok edilmesine tepki gösteren köy halkına rağmen, santrallerin ilki kurulmaya başladı.

banner844
Yorumlar (0)