banner851

banner614

KÖY YOLLARINDA SON DURUM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarılarının ardından Düzce’de beklenen kar yağışı sabaha karşı başlayarak yoğun şekilde etkili oluyor. İl genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle sabah saat 11.00 itibariyle 22 köy yolunun ulaşıma kapandığı bildirildi.Kapanan köy yollarını açma çalışması koordinasyon merkezindebilgisayar ortamından takip ediliyor

banner619
Yerel Haber 07.01.2017, 14:00 07.01.2017, 15:17
1622
KÖY YOLLARINDA SON DURUM

Düzce’de sabaha karşı başlayan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. İl genelinde etkisini tüm hızıyla sürdüren kar yağışı ulaşımda zor anlar yaşatıyor. Yüksek kesimlerde dün gece yarısından itibaren etkili olmaya başlayan kar yağışı nedeniyle 22 köye ulaşımın sağlanamadığı öğrenildi.

Yetkililerden alınan bilgiye göre, Merkez’de 3, Çilimli’de 1, Gölyaka’da 9, Gümüşova’da 2, Cumayeri’nde 7 köye ulaşım sağlanamazken Kaynaşlı, Akçakoca ve Yığılca’da kapalı köy yolunun olmadığı bildirildi.

Kar mücadelesi İl Özel İdaresi Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünün koordinasyon biriminden organize ediliyor. 42 iş makinesi 68 personelle yol açma çalışmalarının sürdürüldüğü belirtildi.İş makinelerinin çalışma durumu ve köy yollarının açılma aşaması araçlarda bulunan takip sistemi ile online harita üzerinden takip ediliyor.

Köy yollarını açma çalışmalarını yanı sıra yolu kar yağışı nedeni ile kapanan köylerde bulunan hastaların öncelikli olarak iş makineleri ile yolları açılıp ambulanslar ile hastanelere sevk sağlanıyor.

Düzce İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği'ne bağlı ekipler kapanan köy yollarını ulaşıma açmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Yorumlar (3)
VELİ 5 yıl önce
Vali bey sizin çocuğunuz yok mu biraz annelerin halini düşünün çocuklarımızin hayatı sizin yapacağınız açıklamaya bağlı tatil yapın lütfen yoksa ben çocuğumu okula gönderiyorum
81dzce 5 yıl önce
Hatipli ketenciler koyuneee gelen giden yok malesef
vatandas 5 yıl önce
Őzel ídarre calisanlatindan Allah razi olsun.Sabah ezani okumadan yollar acildi.