banner851

banner614

KÖYDE BUZAĞILAR YARIŞTI

banner619

Gölyaka Hacısüleymanbey köyünde Dünya Süt Günü dolayısıyla buzağı güzellik yarışması yapıldı. Farklı kategorilerde yarışmaların yapıldığı etkinlikte yöresel lezzetler görücüye çıktı.

banner846
Yerel Haber 27.05.2017, 16:55
4612
KÖYDE BUZAĞILAR YARIŞTI
banner844

Dünya Süt Günü nedeniyle Gölyaka Hacısüleymanbey köyünde Tarım İlçe Müdürlüğü, Hacısüleymanbey Okul Müdürlüğü ve Hacısüleymanbey Köyü Muhtarlığı tarafından etkinlik düzenlendi. Çeşitli yarışmaların yapıldığı ve yöresel lezzetlerin sunulduğu programa ilçe protokolü ilgi gösterdi.

Çiftçiler buzağılarını süsleyerek yarış alanına getirdi. Seçici kurul tarafından değerlendirilen buzağıların yarışması renkli görüntülere sahne oldu.Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Erhan Kaan Hezen, sütün alışkanlık haline gelmesi için çalıştıklarını belirterek, gelecek nesillere süt içme alışkanlığı kazandırmak istediklerini söyledi. Yarışmada Cemalettin Sivil'in buzağısı "en güzel" seçilirken, ön elemeyi geçen tüm buzağı sahiplerine de buzağı yemi hediye edildi. İlçe protokolünün katılımı ile gerçekleşen etkinlikte ayran içme, en güzel sütlaç ve en güzel abaza peyniri yarışmaları da gerçekleşti.Çok sayıda vatandaşın ilgi gösterdiği yarışma sonrasında yemek ikram edildi.

Yorumlar (8)
HACI 4 yıl önce
Biz nezaman doğruyu göreceğiz Bakıp Oruç yok mu evet o tarih de bizim bildiğimiz oruç yoktu.hayret be hemen habere bakmadan oruç yok mu bakmasını görmesini ve düşünmeyi öğrenmemiz zor olacak bizim galiba.
Mutlu 4 yıl önce
Arkadaşlar bu etkinlik ramazan dan önce yapıldı oruç ondan yok bilginize
isbilir 4 yıl önce
Arkadaşlar Yanlış anlasilmalara mahal vermeyelim etkinlik 25.05.2017 perşembe günü yani ramazan öncesi yapıldı.Belediye başkanı da orada kurum müdürleri de orada bi size mi ramazan sayın eleştirmen
NİZAMETTİN KALAYCI 4 yıl önce
ÇİFTÇİLERİMİZİ KUTLARIM.ORADA BULUNMAK İSTERDİM.
Mesut 4 yıl önce
Ramazan olduğunu hatırlatan olmadı bunlara biraz saygı biraz hoşgörü lutfen
reisin arkadaşı 4 yıl önce
çok güzel bir etkinlik. hepinizle gurur duyuyorum. memlekette bu kadar sıkıntı varken nasıl vakit ayırıyorsunuz şaşırıyorum.
max 4 yıl önce
oruç yokmu
tebrikler 4 yıl önce
tebrikler