banner851

banner614

Köyler hala beklemede!

Köydes Projesi kapsamında gönderilen 2008 yılı ödeneğinin azlığı eleştirilere konu olurken, çalışmalar da bir türlü başlayamadı.

banner619
Yerel Haber 18.05.2008, 19:08
207
Köyler hala beklemede!

Köy altyapılarının tamamlanması amacıyla başlatılan önemli bir proje olan Köydes kapsamında uygulamanın sağlanması amacıyla gönderilen 2008 yılı ödeneğinin azlığı eleştirilere konu olurken, çalışmalar da bir türlü başlayamadı.

 

İllerin uygulama planlarının Salı gününe kadar İçişleri Bakanlığı’na göndermesi gerekiyor. Ödeneğin Düzce’ye ulaşmasının ardından çalışmalara başlanabilecek. Ancak İl Özel İdaresi’nin makine parkının başka işler için kullanılması nedeni Köydes uygulamalarına başlanabilmesi kolay olmayacak.

 

2008 yılının Ankara’da yapılan valiler zirvesinde Duble Yol yılı olarak ilan edilmesinin ardından, Düzce İl Özel İdaresi, Yenikent Bağlantı Yolu’nda ve Gümüşova Duble Yol çalışmalarında önemli misyonlar üstlendi. Olanakları zaten sınırlı olan Düzce İl Özel İdaresi’nin bu işlerin yanı sıra Köydes çalışmalarını da etkin bir şekilde yürütmesi zor görünüyor.

 

 

 

 

 

banner844
Yorumlar (0)