banner851

banner614

KÖYLERİNE TÜRK BAYRAĞI İSTİYORLAR

Çilimli’ye bağlı Kafyayla Köyü sakinleri köylerine Türk bayrağı istiyor. Köy halkı, köylerinin yüksek rakımlı olmasından dolayı il genelinden görülebilecek bir Türk Bayrağı için Çilimli Kaymakamlığı’na başvurdu. Kaymakamlık, maliyeti nedeniyle talebi karşılaşmakta zorlanınca ilgili bakanlıktan ödenek verilmesi için çalışma başlattı.

banner619
Yerel Haber 23.02.2016, 14:21 23.02.2016, 14:22
2455
KÖYLERİNE TÜRK BAYRAĞI İSTİYORLAR
 Ülke olarak zor günlerden geçtiğimiz bir süreçte Çilimli’ye bağlı Kafyayla Köyü sakinleri duygulandıran bir girişimde bulundu. Köyün yüksek rakımlı olmasından dolayı köylerine il genelinden görülebilecek bir Türk Bayrağı konulmasını isteyen köy halkı, Çilimli Kaymakamlığı’ndan destek istedi. Kaymakamlık, istenilen Türk bayrağının maliyetini karşılaşmakta zorlanınca çalışma başlattı. Taleplerini Başbakanlık İletişim Merkezi’ne de resmi başvuruyla ileten vatandaşlar, Çilimli Kaymakamlığı’ndan talepleriyle ilgili olumsuz bir yanıt verildiğini iddia edildi.

Haber merkezimize mail yoluyla ulaşan bir vatandaş iddiasında, “Köyün gençleri talepleri için Cumhurbaşkanlığına ve Başbakanlığa yazılı olarak başvuruda bulundular. Akabinde Düzce Valiliği’ne ve Çilimli Kaymakamlığına müracaat ettiler. Başvurulardan olumlu bir geri dönüş alamadılar. Çilimli Kaymakamlığı bütçelerinin yetersiz olduğunu belirterek red cevabı verdi. Bir şey istemedik sadece köyümüzün rakım olarak yüksek olmasından dolayı Düzce ilinin her tarafından böyle bir güzel bayrağın dalgalanmasını çok mu görüyorlar? Kafyayla Köyü coğrafi olarak Düzce’mizin her tarafından görülüyor. Bize yardımcı olunmasını istiyoruz.” Diye konuştu.

Kaymakamlık ise talep hakkında red cevabı verilmediğini ilgili bakanlıktan ödenek çıkarılması konusunda gayret gösterildiği bildirildi.

Haber:Y.SEVER

Yorumlar (5)
MUTLU 5 yıl önce
Sen koyune bayrak dikecegin zaman para toplarsin toprak kardes.
Biz hakkimizi istiyoruz.
Ne de guzel olur kafyaylaya buyuk bir bayrak .
Ayhan baskan cabalarindan dolayi seni tebrik ediyorum.
Aladdin abi senden de Allah razi olsun.
Alaattin 6 yıl önce
Yorum yapan arkadaşlar,bayrak direği en az 40 metreden bahsediyoruz maliyeti 30 bin TL 150 metrekare bayrak benden hazır Biz Türkiye de en büyük bayraktan bahsediyoruz tabiki köylü para toplamadan bile bayrağını seve seve göğe diker.
AYHAN 6 yıl önce
TOPRAK KARDEŞİM NE KADAR BILIYORSUN BIZ BILMIYORDUK DEMI PARA TOPLAMASINI BU AKILLA ÇOCUK FELAN YAPMA
toprak 6 yıl önce
para toplayıp dikilsin.Her şey devletten beklenmemeli.Düzcede bir çok dükkan fabrika işyeri var.Elbet birileri yardımcı olacaktır.
..... 6 yıl önce
bayrak isteyen köy ilk defa duydum.bir köy bir bayrak dikemiyormu.sudanda arnavutlukta etopyada okula himmet dense tomarla para akar .........