banner851

banner955

KÖYLÜ MUHTARI, MUHTAR KOOPERATİFİ SUÇLADI

Düzce’nin Kaynaşlı ilçesine bağlı Üçköprü Köyü’nde atıl durumdaki duraktan otobüse binmek zorunda kalan vatandaşlar durumdan şikâyetçi oldu. S.S. Üçköprü Huzur Kooperatifi’ne ait araçların Üçköprü-Düzce arasında sefer yaptığı güzergâhın en yoğun noktalarından D-100 karayolu kenarında bulunan durağın bir yıldır bu halde olduğunu belirten bir köylü muhtarın 6 ay önce yaptıracağını söylemesine rağmen durumun değişmediğini iddia etti. Köy Muhtarı Hüseyin Turna ise durağın kendi sorumluluğunda olmadığını belirtti. Turna, “Yolcu taşıyan kooperatife defalarca yaptırmaları konusunu ilettik. Ancak her seferinde yaptıracağız dediler ve öyle kaldı” diyerek duruma el attığını ve hafta içi durak probleminin çözüleceğini söyledi.

Yerel Haber 12.03.2021, 14:20 12.03.2021, 16:42
2807
banner1032

Kaynaşlı’ya bağlı Üçköprü köyünde yaşayan vatandaşlar otobüse atıl durumdaki duraktan binmek zorunda kalıyor.

DURAĞIN HALİ İÇLER ACISI

Yaklaşık bir senedir atıl durumda olduğunu belirttiği duraktan otobüse binmek zorunda kaldığını ifade eden bir vatandaş, durumu 0 542 767 18 81 numaralı Öncü haber Whatsapp İhbar Hattı’na bildirerek şikayetçi oldu. Fotoğraflarda, durağın çatısının hasarlı olduğu ve yağmur-kar gibi durumlarda içinde oturmanın imkansız olduğu, zeminin ise göle döndüğü görülüyor.

“YAĞMURDA KARDA BEKLEYECEK DURAĞIMIZ YOK”

“Köyün merkezindeki yolcu durağı 1 yıldan beri yapılmıyor” diyen vatandaş, “Yetkili muhtar Hüseyin Turna ve azası Yusuf Perçin 6 ay önce “Yaptıracağız, sipariş verdik” dediler ama 6 aydır yapılan bir şey yok. Yağmurda karda bekleme durağımız yok. Yetkililere sesleniyoruz. Lütfen ilgilensinler artık” diyerek yetkilileri göreve davet etti.

MUHTAR: BENİM SORUMLULUĞUMDA DEĞİL, KOOPERATİFE DEFALARCA SÖYLEDİM

Konu ile ilgili telefon görüşmesi gerçekleştirdiğimiz Köy Muhtarı Hasan Turna durağın sadece dış görünüşü ve çatısıyla ilgili problem olduğunu belirterek, “Daha önce başka bir durağı bizzat ben yaptırıp yerine koydurdum.  Bu durak noktasında da muhtarın sorumluluk alanında bir durum değil. Yolcu taşıyan kooperatife defalarca yaptırmaları konusunu ilettik. Ancak her seferinde yaptıracağız dediler ve öyle kaldı” diye konuştu.

BU HAFTA İÇİ DURAK ONARILACAK

“Biz köylünün her derdine koşuyoruz” diyen muhtar Turna,  “Burası 5 bin nüfuslu bir köy ve her yere yetişmek için elimizden geleni yapıyoruz. Bu durakla ilgili kooperatiften bir adım gelmeyince ben saçlarını ölçtürüp kestirdim ve hafta içinde de montalama işlemi yapılarak köylümüzün sorununu çözeceğiz. Vatandaşımızın her türlü sorununa çözüm bulmak için gece gündüz çalışıyoruz” diyerek bu hafta içinde durağın hak ettiği görünüşe kavuşacağını ifade etti.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (6)
Düzceli 2 yıl önce
Muhtar ne yapmış da gece gündüz çalışıyomus arasan bulamıyorsun kayıplarda birbirinizi suçlamayın el birliğiyle yapın çok zor bişey değil
Düzceli 2 yıl önce
Ula kaldırın o durağı. Bi tane tabela dikin. Otobüs durağı işareti olan. Olsun bitsin gitsin. Bu nedu la..
3KÖPRÜ 2 yıl önce
Muhtar parayı az yesin köye durak yaptırsın köy halkını kışın ortasında 1 hafta susuz bıraktı.Muhtarda suç bulmuyorum oy veren cahil köylüye soruyorum neden bu adam geçmiş zamanda ne yaptıda oy verdiniz tekrar kasayla bira dağıttığı için mi yoksa yalanlarına inandığınız için mi? Keşke yamuk irfan muhtar olsaydı
Üçköprü muhtarı köy halkı 2 yıl önce
ÜÇKÖPRÜLÜ
Köylü 2 yıl önce
Su paraları muhtarın gözetiminde ve denetiminde ama durak kooperatifin... muhtar köye 1 çivi bile çakmadı ancak ceplerini doldursunlar. Bu köye müstahak !!
CAN 2 yıl önce
SOROYOUM ILLA BIRILERI SIKAYETMI ETMESI LAZIM GÖZÜNÜZ GÖRMÜYOMU HE HERSEYI DEVLETDEN BEKLIYONUZ EL BIRLIGIYLE YAPIN YA
29
açık