banner851

banner955

KÖYLÜLER CHP'NİN KAPISINI ÇALDI

Akçakoca’nın Subaşı Köyü sınırları içerisine yapılacak olan Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin bölgeye yapılmasını istemeyen Kabalak Köyü sakinlerinden bir grup CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan'ı parti binasında ziyaret etti. Tozan, CHP olarak hukuka inandıklarını belirtti ve bölge halkıyla bir araya gelip neden endişe edildiğini dinleyeceklerini söyledi.

Yerel Haber 17.03.2018, 16:16 17.03.2018, 18:22
1371
banner1032

Düzcelilerin uzun süredir yoğun talebi üzerine Bilim Sanayi ve Teknoloji bakanı Faruk Özlü'nün talimatıyla Akçakoca’nın Subaşı Köyü sınırları içerisinde hayata geçirilecek olan Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi projesinin bölgeye yapılmasını istemeyen Kabalak Köyü sakinlerinden bir grup köylü CHP'nin kapısını çaldı.
 
CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan'a Kabalak Köyü'nün de yakınında olması nedeniyle bölgeye Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin kurulmasını istemediklerini söyleyen Mehmet İlhan isimli vatandaş, Tozan'dan yardım istedi.
 


CHP İl Başkanı Topzan da hukuka güvendiklerini söyleyerek, bölge halkının endişelerinin nelerden kaynaklandığını bizzat bölgeye giderek dinleyeceklerini ifade etti.
 
Tozan, "Burada köyün içme suyunun kirlenmesi, arıcılık faaliyetlerinin zarar görmesi, köylülerin kestane toplamasıyla ilgili ciddi bir gelir kaynağı var burada köylünün bir zarar uğraması gibi bir takım endişeleri var. Buradaki vatandaşlarımızın hiç biri oraya neden hayvanlar koyuluyor diye serzenişte bulunmuyorlar sadece tesisin yapıldığı yerin yanlışlığıyla ilgili endişeleri var. Yani çok büyük bir alan ama bu tesis içe sularının kirletilmediği, köyün menfaatlerine zarar verilemeyecek başka bir noktada yapılabilecekken köylü vatandaşlarımızın görüşü alınmadan bu endişe taşınılan yerde faaliyet başlamış. Arkadaşlarımızın ellerinde hiçbir şey olmamasına rağmen orantısız mukavemetle karşılaştıklarını hatta bir bayanın darp edildiğine dair söylemleri var. Bunlar hoş değil. Bu meseleler karşılıklı konuşarak çözümlenmelidir. Biz CHP olarak hukuka inanıyoruz. Milletvekillerimiz bu konuya ilgili Genel Başkan Yardımcımız önümüzdeki Perşembe günü bir heyetle Düzce’ye gelecek. Öncelikle Sayın Valimizden bir randevu talep edeceğim bu konuyla ilgili. Daha sonra olayı yerinde inceleyip orada da köylü vatandaşlarımızla bir araya gelip endişeleri nedir? Oradaki olay hukuki olarak nasıl ilerlemektedir? Bu olayı nasıl çözebiliriz? Burada kendilerine gerekli desteği vereceğiz" dedi.

Haber: A. SARI

Yorumlar (20)
Kabalaklı dvm 5 yıl önce
CHP ye gitme fikri zaten AK P li değerli bir arkadaş tavsiye etti. Siyasiler ve bürokratlar afedersiniz sanırız bizi keriz sandılar. O bölge Akçakoca ya ait değil. Bir yorumda askere küfür edildiği yazılmiş öyle bir şey yok. ( 3 )
Michael 5 yıl önce
Çok istiyorlarsa Çilimli Topçular Köyüne yapsınlar bakalım kendi köylüleri ne diyecek
neden 5 yıl önce
üç beş kışı bunları bırakım oraya yapılmalı
nsm 5 yıl önce
hukuka güveniyor musun? iyi o zaman. sen güvenmeye devam et. ama bu hukuk ile chp olarak iktidar olacaginizi sakin sanma, e mi? hukuk sizin milletvekilinizi kodese atiyor, bunu da mi göremedin yahu?
Kabalaklı dvm 5 yıl önce
CHP ye gitme fikri zaten AK P li değerli bir abiden dile getirildi. Siyasiler af buyurun bizi keriz sandılar. O bölge Akçakoca ya ait değil. Askere küfür denilmiş yorumda öyle bir şey yok. (3 )
Köpek Barınağına Tam Dest 5 yıl önce
Yok ya oy verirken çuvalla akpye oy verin bir tarafınız sıkışınca da Chpye gidin. Düzce Chp yöneticileri hala Hecinlerden akıllanmadılarsa Allah onlara da akıl fikir versin
vadandaş 5 yıl önce
yatırım yapılan yatırım köylere kişilere göre yapılmaz devlet yapılacak dıyorsa yapılır başiboş köpekler ayda 180 kışi ısırıyor kuduzu var uyuzu var bence gec kalın dı oras tam isabettır
köylü 5 yıl önce
devlet araştırsın oradakı tarla sahıplerı o tarlaları nasıl almışlar eskıden oralar ormandı yaktılar acma actılar oralar kondular
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
kapalı