banner851

banner614

KÖYLÜLERDEN ERDOĞAN’A MEKTUP

Hecinler’deki Katı Atık Depolama Tesisi’nin yeniden faaliyete geçmesini istemeyen çevre köylerde yaşayan vatandaşlar, “Sayın Cumhurbaşkanım çok yorulduk, bu zulme dur deyin!” yazılı pankartla yürüyüş yaptıktan sonra basına açıklamalarda bulundu. Köylüler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hitaben kaleme aldıkları mektubu da okudu.

banner619
Yerel Haber 29.12.2017, 16:57 29.12.2017, 19:26
4288

Yığılca yolu Hecinler mevkiinde bulunan ve 1 yılı aşkın süredir kullanılmayan Katı Atık Depolama Tesisi’nin tekrar faaliyete geçmesini istemeyen civar köylerin sakinleri bugün basın açıklamasında bulundu. Açıklama öncesi Düzce-Yığılca Karayolu üzerinde bulunan Tarihi Orhan Gazi Cuma Camii önünden nöbet tuttukları tesis önündeki alana kadar “Sayın Cumhurbaşkanım çok yorulduk, bu zulme dur deyin!” yazılı pankartı taşıyarak yürüyen köylüler, 31 Aralık Pazar günü Düzce’ye gelecek olan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hitaben kaleme aldıkları mektubu basınla paylaştı.

Köylüler adına konuşan Mustafa Kalyon, şunları kaydetti: “Bu çöplük buraya yapılırken mahkeme devam etmeye başladı. Mahkeme sonucunu almadan çöpü döktüler ve mahkeme, çöpün buraya dökülmeme kararını verdi. Buraya çöp dökülemez. Giden belediye reisi bunu hazmedemedi. Temyize verdi, ret cevabı aldı. Tekrar temyize verdi, ret cevabı aldı. Ama neyse ki yine iştihar etmekteler. Halkımıza burada zulüm çektirmekten başka hiçbir işkence yapmadılar. Sayın büyüklerim. Büyük bir amcanız olarak, bir büyüğünüz olarak size sesimi duyurmak istiyorum. Yakın zamanda inşallah bu sözüme cevap verirsiniz.”

Kopan ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hitaben yazdıkları mektubu okudu.

Haber: C. ÜSTÜNER 

banner844
Yorumlar (30)
Vatan-Daş 4 yıl önce
Orman ve Su işleri bakanı uyuyor mu? Melen 200 rakımda akıyor. Tesis dedikleri çukur 260 rakım da ve melene 200 metre mesafede. Hangi cahil cürreti ile buraya çukur kazıp çöp dökecekler merak ediyorum. Konu o kadar sahipsiz ki teknoloji bakanı ilgileniyor. YUH diyorum bunlara:
1) ISKI
2) Çevre Bakanlığı
3) Orman ve Su işleri Bakanlığı

#1 ve 2 görevi suistimal, #3 görevi ihmalden hesap vermeli! Kanunlar işleyecek dağ başı muz cumhuriyeti değil. Öğreneceksiniz.
Oy oy 4 yıl önce
Orman’ın içi su kaynaklarının üzeri 4 köyün ortasına ısrarla çöp döküme inadı kuru bir inattır. Köylüler dök dese orman ve su işleri Bakanlığı hayır demeli ama hem İski hem çevre bakanlığı onurunu satmış siparişle iş yapıyor!
Yorumsuz.. 4 yıl önce
Akp genel başkanından ricamız o çöp oraya dokulsun. Hecinleri dinlemeyin ve dökün oraya çöpleri. Çöp içinde bogulsunlar.
Damat 4 yıl önce
Düzcenin çöpü tabiki nereye dökülecek o kadar yatırım başta yaptırmasalardı.Bence bu işte Hasanlar muhtarı ve esençam muhtarlarına bir sorun.Keleşle arAları gayret iyiydi gibime geliyor
Kanertesi 4 yıl önce
İnşAllah tesis açılır
Mustafa Öktem 4 yıl önce
Amma da çok hazımsız klavye erbabı varmış bu Düzcemizde.Vatandaşla iktidar arasında ki milimetrelerden sızmaya çalışıyorlar.Bizim anadilde bir deyim vardır.Aşfedize wane psı degiştep derler.
nsm 4 yıl önce
kendinizi dinletmenin tek yolu var: aklinizi kullanmaya baslayip o partiye desteginizi cekmektir care. yine bunu yapmazsaniz o cöplerin degil simdiki yere dökülmesine, sizin evinizin oturma odasina dökülmesine bile ses cikaramayacaksiniz. hak ediyor musunuz bunu? akil durmaya devam ederse evet, hakediyorsunuz.
kasabalı 4 yıl önce
Mahmut Tanal belediye görevlerinden çok gitti uğraştı gerçi bunlar oy verir haram eder
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın