banner851

banner614

KOYUNLARI TELEF ETTİLER

banner619

Merkeze bağlı Mamure Köyü’nde köpekler tarafından koyunları telef edilen Hatice Yaman,“Zararımızı kim verecek?” diyerek sorunlarına çare bulunmasını istedi.

banner846
Yerel Haber 23.10.2017, 11:46 23.10.2017, 15:11
6017
banner844

Merkeze Bağlı Mamure Köyü’nde başıboş gezen köpekler ahırlara dadandı. Köpekler yediği için tavuk bakamadıklarından şikayet eden köylüler, bu kez ahırlarındaki hayvanlarının telef edilmesiyle mağduriyet yaşadıklarını dile getirdi.

“Zararımızı kim verecek?”
Köpekler tarafından bir koyunu telef edilen, iki koyunu ise yaralanan Hatice Yaman yaşadıkları sıkıntıyı şu sözlerle anlattı:

“Bu köpeklerden çok sıkıntımız var. Hayvanları telef ediyor, çocuklar okula gidemiyor. Her yerde köpek var. Tavukları, koyunları telef ediyor.Ne yapacağız, bilmiyoruz. Buna bir çare bulsunlar. Kim verecek zararımızı hayvan severler mi verecek? Bir koyunum telef oldu, ikisi yaralı. Bizim derdimize bir çare bulsunlar. Her yer köpek.”

“Barınağa atılan köpekler buraya geliyor”
Köy halkının kendisine sürekli şikayet geldiğini dile getiren Mamure Köyü Muhtarı Cafer Aydın ise şöyle konuştu:

“Çocuklar sabah erken yola çıkıyorlar köpekler saldırıyor. Gece saatlerinde işten gelenlere köpek saldırıyor. Köyde artık tavuk bakamaz olduk çünkü kimse tavuklarını dışarı çıkartamıyor. Hayvanlara da saldırdılar. Önümüz kış bu köpekler ne yiyecek? Bundan sonra zararımız daha çok büyüyecek. İlla bir vatandaşa mı saldırması gerekiyor? Yetkililer buna neden çare bulmuyor. Sayın Valimize söyledik,‘ilgileneceğiz’ dedi. Yeni bir yer yapıyoruz, köpekler toplanacak dedi. Köpek Barınağı karşıda. İlçelerden bütün köpekleri toplayıp kamyonla buraya atıyorlar. Barınak da kabul etmeyince hepsi buraya atıyor ve hepsi bizim köye geliyor. Bu sorunun çözülmesini istiyoruz.”

Haber: Ö. YILMAZ
Yorumlar (13)
İsci 4 yıl önce
Hayvan hakları savunucuları iş başına hadi teyzemin zararını uslenin
validen 4 yıl önce
ilgelenicez deyip ilgilenmeyen validen isticen zararını
Bir yolcu 4 yıl önce
Komşuya geçmiş olsun bu dert büyük sayin valim bu meseleyi ciddiye alırsınız inancı taşıyoruz bu sokaklarda yürünmez oldu bide sürüyle dolaşıyorlar illâ bi canlı yanmalı yetkileri duyarlı olmaya çağırıyoruz.lutfen.
Can . D 4 yıl önce
DÜZCE BELEDIYESI BASKANI VALI BIR AN ÖNCE BASI BOS KÖPEKLERI TOPLATSINLAR HAYVAN BARINAKLARINA GÖTÜRSÜNLER OZAMAN SORUN ORTADAN KALKAR AMA BELEDIYE IS CÖZMEZ KI ONLAR ALISMIS TEMBELIGE BARINAKDA BAKACAK PARA LAZIM ONUDA BELEDIYE KARSILAZ
Akrep 4 yıl önce
İlgilenen yoksa vurun gitsin zarar veriyorsa
Köylü 4 yıl önce
Ya köpekten çok ayyaş var .melen kenarı alemci dolu geceleri sabaha kadar köpek aleci dolu.bide park projesi yapıyolar.fakat sonu ne olur bilinmez.
muhtar 4 yıl önce
SANDIK ÖNÜNÜZE GELDİĞİNDE GEREKENİ YAPMAZSANIZ BUNLAR NORMAL OLUR.
VATANDAŞ 4 yıl önce
Hayvan hakları savunucuları, şimdi de zarara sahip çıkın da görelim SORUMLU KİMLİĞİNİZİ...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın