banner851

banner955

KÜÇÜK ÖYKÜ İÇİN 'UMUT' OLDULAR

3,5 yaşındaki lösemi hastası Öykü Arin'e en geç 2 ay içinde kök hücre nakli yapılması gerekiyor. Küçük Öykü'ye umut olmak için yapılan kampanyalarına bir yenisi de Akçakoca ilçemizde eklendi. Bugün sabah saatlerinde başlayan ve saat 17:00'a kadar sürecek kan ve kök hücre bağışına duyarlı vatandaşların büyük ilgi göstermeleri bekleniyor.

Yerel Haber 28.01.2019, 13:50 28.01.2019, 17:55
1530
Öykü Arin için yapılan kan ve kök hücre bağışı kampanyalarına bir ses de Akçakoca'dan geldi. Akçakoca Belediye Meclis salonunda başlatılan kampanya kapsamında umut olmak isteyen vatandaşlar yarın saat 17:00' ye kadar bağış yapıp, umut olabilecekler.
3,5 yaşında lösemi hastalığına yakalanan Öykü Arin'e umut olmak amacıyla Akçakoca’da da kampanya başlatıldı. Akçakoca Belediye Meclis salonunda sabah saatlerinde başlayan kampanyaya vatandaşların büyük ilgi göstermesi bekleniyor. Duyarlı olan vatandaşlar yarın saat 17:00' a kadar bağışta bulunabilecekler. 
Öykü Arin Yazıcı henüz 3,5 yaşında ve küçük bedeni kan kanserinin özel bir türüyle mücadele ediyor. Öykü Arin'e 2018 yılının Kasım ayında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde Lösemi teşhisi konuldu. JMML, löseminin nadir görülen saldırgan bir türü olarak açıklanıyor. Hastalığın görülme sıklığı milyonda 1-9 arasında değişiyor.

Öykü Arin’e en geç 2 ay sonra kök hücre nakli yapılması gerekli.

Aksi halde, önce kanda, sonra organlarda ciddi yıkımlara neden olmasından ve ciddi hayati risk oluşturmasından endişe ediliyor.

Haber: S.ŞEN/Akçakoca


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
Yorumlar (3)
Mert 4 yıl önce
Her bir dönörün uyumlu çıkma ihtimali 5000 de 1 miş. Bu neden daha çok
Kişinin donör olması gerekiyor. Kızılaya gidip kan örnegi veriyorsunuz o kadar. Hiç bir riskli işlem yok..gidin vijdaniniz rahat olsun..
Sanayii Esnafı 4 yıl önce
Yeni İl Kızılay Başkanı çok miktarda elimizde donör var diyordu yalan mı? Konuşurken mangalda kül bırakmıyorlar icraata gelince yol. Günah günah insanların hayalleri ile oynuyorsunuz.
MOTORCU 4 yıl önce
KAÇ SENE ÖNCE İLİK ÖRNEĞİ VERDİM HALEN BİR HABER YOK. KİMSEYE UYMAZMI BU İLİK YA
17
kapalı