banner851

banner614

KÜÇÜKSU YENİLENİYOR

Düzce Belediyesi Küçüksu Parkı yeniden düzenleniyor. Parkın içinde bulunan beton binada düzenlemeler çerçevesinde yıkılmaya başlandı. Yeni bir kavşak ve çevre düzenlemesi ile şu anki harabe görüntüden kurtulacak olan Küçüksu Parkı şehir merkezinde vatandaşlar için bir alternatif olacak.

banner619
Yerel Haber 24.08.2013, 16:40
253
KÜÇÜKSU YENİLENİYOR


Cazibesini kaybeden eski Küçüksu gazinosu ve parkı yeniden düzenleniyor. Mevcut İşletmecinin sözleşmesinin bitmesi ile park içinde bulunan binanın yıkımına başlandı. Yıkılan binanın yerine tek katlı halka açık küçük bir bina yapılacağı öğrenildi. Yeni bir kavşak ve çevre düzenlemesi ile şu anki harabe görüntüden kurtulacak olan Küçüksu Parkı şehir merkezinde vatandaşlar için bir alternatif olacak.

 

 Belediye Başkanı İsmail Bayram Küçük Parkı ile ilgili olarak daha önce yaptığı açıklamada, Küçüksu Parkı için meclisten karar alındığını ve projenin tamamlandığını söylemişti. Bayram ayrıca bu konuda parkta bulunan mevcut binanın yıkılarak yerine tek katlı halka açık küçük bir binanın yapılacağını ve parkta bulunan beton zeminlerin kaldırılarak yeşile bürüneceğini belirtmişti. Bugün mevcut binanın yıkım çalışmalarına başlanan Küçüksu yeni hali ile bölgede yaşayan aileler için boş vakitlerini geçirebilieceği modern bir merkez olacak. Daha öncede Vatandaşların şehir merkezinde aileleri ile oturacağı park olmadığı yönünde şikayetleri üzerine Orman İşletme alanı ve Küçüksu Parkında şehir parkları oluşturulması ve merkezdeki park ihtiyacının giderilmesi gündeme gelmişti. Merkezde bulunan mevcut parklardan aşırı derecede şikayetçi olan vatandaşlar yeni açılacak parkların halka ait olmasını istiyor.

Haber; M. YILMAZ

banner844
Yorumlar (0)