banner851

banner955

KÜL YAĞMURU!

Düzce'nin temiz havaya hasret kaldığı şu günlerde, çevremiz göz göre göre kirletilmeye devam ediyor. Merkeze bağlı Tokuşlar Mahallesi'nde bulunan bir fabrikanın bacasından yükselen yoğun dumanla birlikte etrafa yayılan küller tepkiye neden olurken, denetimleri de sorgulamaya açtı.

Yerel Haber 12.02.2018, 11:31 13.02.2018, 14:47
4519

Doğal güzellikleri ile Türkiye'nin sayılı illeri arasında yer alan Düzce'de çevre kirliliğine yeni sorunlar ekleniyor.

Merkeze bağlı Tokuşlar Mahallesi'nde plastik ürünler alanında faaliyet gösteren bir fabrikanın bacasından etrafa saçılan küller şikayet konusu oldu.

Dumanla birlikte çevreye yayılan yoğun küllerin ortaya çıkardığı olumsuz manzarayı telefonuna kaydederek Öncü Whatsapp İhbar Hattı'na gönderen bir vatandaş, yetkilileri göreve çağırdı.

Aracıyla seyir halindeyken kül yağmuruna şahit olan tepkili vatandaş, her tarafa saçılan siyah küllerin nasıl bir kirliliğe neden olduğunu çektiği videoda gözler önüne serdi.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapılan denetimler ve uyarılara karşılık, söz konusu fabrikanın bacasından yoğun şekilde küller yayılması "Kontroller yetersiz mi kalıyor?" sorusunu akıllara getirdi.

Yaşanan bu manzara, özellikle hava kirliliğinden muzdarip olunan şehirde doğayı ve insan sağlığını tehdit eden unsurlara karşı daha dikkatli olunması gerektiği bir kez daha ortaya koydu.

Haber: C. ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (19)
vatandaş 5 yıl önce
denetim varmı ki,yeterli denetim olsun...
fabrika bacası 5 yıl önce
Gösterişli otelin karşısında kurulan pazaryerindeki bacalara bir bakın.Orda bir kereste fabrikası var ve Cmrtesi günü zabıtalar sıra sıra pazarcı dolaşacağına o bacaya bir baksınlar.Simsiyah.Bir dahakine fotoğraflıyacam..
Misafir 1 i 5 yıl önce
Çevre şehircilik bakanlığının müdürlüklerinin adı var kendileri yok gerçekten bu bakanlığın kaç personeli var ve ne iş yapıyorlar bütçesi ne kadar merak ediyorum.
ALİ AYDIN 5 yıl önce
bakı çelik ile cemo 'nun yorumlarına yürekten katılıyorum.
Yerli vatandas 5 yıl önce
Sayın yetkililer birde pazaryeri kavşağındaki mobilya fabrikasındaki bacaya bakınız saygilar
Bıktık 5 yıl önce
Bütün bu bacalardan çıkan dumanlar bize bir zarar veriyorsa ki muhakkak veriyor.Hakkımızı helal etmiyoruz.Allah ölürken bir nefese muhtaç etsin.
cemo 5 yıl önce
NE İŞ YAPARSINIZ DENETLEYİCİLERRRRR? BİR İŞE YARAYIN YA..basın cezaları artık. ölüyoruz göz göre göre...
Zehirrrr 5 yıl önce
Düzce zehir soluyor denetim yooooook
Baki Çelik 5 yıl önce
Onlar yesil sernaye .Dokunulmazliklari var.Her yere sıcsalarda kimse gormez bunlari
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22
açık