banner851

banner614

KÜLTÜR GÜNLERİ BAŞLIYOR

Düzce Belediyesi tarafından düzenlenen Kültür Günleri etkinlikleriyle Düzce’de kültür rüzgarı esecek. Etkinlik kapsamında Düzceliler her Pazar günü farklı bir etnik kimliği yemeklerinden danslarına, yöresel kıyafetlerinden dillerine varıncaya kadar yakından tanıma fırsatı bulacak.

banner619
Yerel Haber 06.06.2014, 14:06
125
KÜLTÜR GÜNLERİ BAŞLIYOR

Düzce Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, farklı medeniyetlerin yıllardır bir arada yaşadığı Düzce’de önemli bir etkinliğe imza atıyor.


Adeta bir kültür mozaiği olan ve uzun yıllardan beri Abaza, Çerkes, Gürcü, Laz, Boşnak, Arnavut, Tatar, Kürt, Makedon ve Rumeli göçmenlerinin uyum içerisinde yaşadığı ilimizde Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Kültür Dernekleri’nin iş birliğinde yeni bir etkinlik hayata geçiyor.


Bu kapsamında her Pazar günü Düzce Belediyesi önünde düzenlenecek etkinliklerle farklı bir etnik köken tanıtılacak.


8 derneğin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte o etnik kimliğe ait yöresel yemekler, yöresel kıyafetler, el sanatları, halk oyunları Düzcelilerle buluşacak.


Etkinlik 8 Haziran Pazar günü Karadeniz- Trabzon Kültür Günü ile start alacak. Düzce Belediyesi önünde gerçekleşecek etkinlikte yöresel yemeklerle karnınız, Karadeniz müziği ve dansıyla ruhunuz doyacak.
Karadeniz- Trabzon Kültür Günü’nün ardından 15 Haziran’da Balkan Türkleri, 22 Haziran’da Abhazlar, 10 Ağustos’ta Romanlar, 17 Ağustos’ta Kırım Türkleri, 24 Ağustos’ta Kafkaslar, 31 Ağustos’ta Gürcüler ve 7 Eylül’de Hemşinler kendi kültürlerini tanıtma fırsatı bulacak.

 

 

Haber;S.Kaşkır

 

 

 

banner844
Yorumlar (0)