banner851

banner614

KÜLTÜREL YAPI GELECEĞE TAŞINIYOR

banner619

Düzce Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından organize edilen Düzce Otları Festivali için geri sayım başladı. 12-14 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan festival için toplanan kadın meclisi üyeleri, yöresel yemeklerin tanıtımını yaptı.

banner846
Yerel Haber 12.04.2017, 10:42 13.04.2017, 11:37
1612
banner844
Düzce’de yetişen ot ve yemeklerin tanıtımı yapılacak
Düzce Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından gerçekleştirilecek olan Düzce Otları Tyche Bereket Festivali hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor. Düzce’de yetişen, yenilebilir otlar ve yöresel yemeklerin sunumunun yapılacağı ot festivali öncesinde organizasyona ilişkin toplantılar gerçekleştiren kadın meclisi üyeleri dün akşam yine bir araya geldi.

Festival 3 gün sürecek
12,13 ve 14 Mayıs tarihleri olmak üzere 3 gün sürecek olan Düzce Otları Tyche Bereket Festivali'nde yer alacak Yemek Yarışması'nın detaylarının görüşüldüğü toplantıda ayrıca basına Düzce'ye özgü yemeklerin tanıtımı da yapıldı.

Geleneksel hale getirildi
Ot Festivali hakkında açıklamalarda bulunan Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ulviye Dikmen, Mayıs ayında yapılacak etkinlikte Düzce otlarının ve yöresel yemeklerin Düzceliler ve misafirlerle buluşacağını belirtti. Dikmen bu konuda şu bilgileri verdi: “Geleneksel hale getirdiğimiz şenlikte Düzce'nin her bölgesinde, kendi gelenek, göreneklerini ve kendi yaşamını bir festival haline getirmek, gelecek kuşaklara kültürel yapıyı taşımak amacındayız. Düzce’de yaşayan herkesi bu festivalin bir parçası olmaya davet ediyorum.”

Dikmen ayrıca Düzce’ye özgü ot yemeklerini, yiyecekleri, el sanatlarını tanıtmayı, bölgedeki turizm faaliyetlerini ve ekonomiyi hareketlendirmenin hedeflendiğini aktardı.


 
Yorumlar (5)
ot mu var 4 yıl önce
nane,maydanoz ,kara lahana, ısırgan ,diken ucu... kabakları boyaya boyaya boşa masraf çıkarttınız...adı ot festivali içerik başka...
filinta 4 yıl önce
ısırgan yemeğine bayılırım yok böyle lezzet
Satenay 4 yıl önce
Kutluyorum sizleri Her daim yılmadan çalışmanızı takdirle izliyoruz. Her zaman yanınızda olacağız..
SÜLEYMAN METE 4 yıl önce
BRAVA KADINLARIMIZA...
DÖRT MEVSİM YEMYEŞİL DÜZCE'Yİ ULUSAL ALANA TAŞIYABİLECEK DESTEK GEREKLİ...
fuar ve satış yeri alanla 4 yıl önce
bunun için öncelikle belediyenin yöresel mutfağımızın ve bu ürünlerin tanıtılması ve pazarlanması için fuar alanları, satış yerleri gibi stantlar yapması gerekir hemde kadınımıza yönelik istihdam olur ama nerdee bizde o işler