banner851

banner614

KURTLAR MANDALARI SEVDİ...

banner619

Düzce Merkeze bağlı Paşakonağı Köyü Merası'nda bulunan manda sürülerine dadanan "Kurtlar" iki mandayı daha parçaladı..Köylüler "kurtla ilgili tedbir" taleplerini yenilerken, göl kenarında balık tutan balıkçıların "kurdun korkusuyla" gece gölden kaçtıkları öğrenildi..

banner846
Yerel Haber 23.09.2015, 15:06
4114
KURTLAR MANDALARI SEVDİ...
banner844
Bir müddet önce Efteni Gölü ile Melen Çayı arasında bulunan Paşakonağı Köyü Merasında bulunan büyükbaş hayvanlara dadanan ve yaz boyu 74 mandayı parçalayan kurdun son günlerde iki mandayı  daha parçaladığı görüldü.Paşakonağı Köyü Muhtarı Metin Kılıç, beş bin büyükbaş hayvanın barındğı merada yaz boyu bir kurdun parçaladığı 74 mandaya ilaveten habar yaptığımız günün ardından bir  hafta içinde 2 mandayı daha telef etitğini ve parçaladığını kaydetti.
 
Yaz boyu merada büyükbaş hayvanların tutulduğunu kaydeden Muhtar Kılıç, Düzce'nin en büyük merasında barındırdıkları manda ve sığırların göl kenarında bulunan Milli Parklara ait ormandan çıkarak hayvanları parçaladığını hatırlattı.

            KURTLAR PARÇALIYOR, ANLATAMIYORUZ

Kurtların hayvanları parçaladığını yetkililere anlatamadığını da kaydeden Paşakonağı Köyü Muhtarı Metin Kılıç, köylülerin tedirginliklerinin arttığını belirterek "Bu merada 5 bin büyükbaş hayvan barınıyor.Biz kurtu öldürmenin suç olduğunu biliyoruz ancak kurdun da hayvanlarımızı yeyip parçcaladığını  üzülerek ve elimiz kolumuz bağlı olarak nasıl seyredeceğiz onu da bilimiyoruz" diyerek "çare ve tedbir" istedi..

Haber yapmamızın ardından iki mandanın da kurtların saldırısına uğradığıın kaydeden Muhtar Kılıç, Efteni Gölü'nde ve Melen Çayı kenarında gölde balık tutmaya gelenlerin gece kurdun sesini duyduklarını o yüzden gece kalmaktan korktuklarını da hatırlattı.
 

Şimdi Paşakonağı Köyü Merası'nda hayvanları bulunan köylüler ve meranın etrafında balık tutanlar başta olmak üzere göl kenarında ikamet eden köylüler de bir  an evvel "Manda Parçalayan Kurt"un ya yakalanmasını ya da "etkisiz hale getirilmesini" bekliyor.   

HABER;E.TAYHAN

Yorumlar (13)
çaresi var 6 yıl önce
sivas kangal köpeği alın bakalım kurt gelebilecek mi?
Asena 6 yıl önce
Hiçbir hayvan zevk için öldürmez, aç olduğu için öldürür ve aç olan hiç bir hayvan da o mandayı öyle azıcık ucundan ısırıp bırakmaz, tadına mı bakmış yani :) kurt olsa hamsi gibi kılçığını sıyırır bee.. kurtluğun da bi şerefi var, şanı var..
komiklik 6 yıl önce
milli park alanındaki orman olan araziye fabrika yada toki konut yapara sorun çölulur düzce zaten tarıma hiç uygun bi bölge degilken nden hala hayvanla toprakla ugraşılıyo bu kırç topraklara fabrikalar kurulmalı
Manda gece 6 yıl önce
Devlet manda basina desteklemeyi hayvanlari gece merada birakisiniz diye vermiyor.gece Ahira almazsan mandayi hersey saldirir.birtek o koyde mi var manda..golun yanindaki diger koylerdeki mandalara birsey olmuyor.cunku onlar gece basibos birakmiyorlr
Manda gece 6 yıl önce
Mandayi gece disarida birakirsan ve sahip cikmazsan kurt da yer mandayi insan da..geceleyin gidin bakin meraya,merada manda dolu..Kurt ''ve basi bos kopekler icin vazgecilmez besin kaynagi...hep gece yiyormus..merada geceleyin mandanin ne isi var?
Kaplan 6 yıl önce
Anadolu kaplanı yapmıştır,puma da olabilu
derya deniz 6 yıl önce
peki ya kurdu kim koruyacak insan türünden? onunki can değil mi..
meraklı 6 yıl önce
soru 1. O kadar hayvanın içinde en zor av mandayken kurt salakmı ki ona saldırıyor?(buzalar, koyunlar dururken)Soru 2. 74 tane hayvan parçalandıktan sonra mı aklınız başınıza geldi? Ben size sadece hadi ordan! diyorum.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25°
açık