banner851

banner614

KUVVETLİ GELİYOR..!

Meteoroloji’nin son yayımladığı hava tahmini raporuna göre, Düzce ve çevresi yerel olarak kuvvetli, yer yer gök gürültülü sağanak yağışların etkisi altına giriyor. Yapılan uyarıda Düzceli vatandaşların, yağış anında oluşabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

banner619
Yerel Haber 07.08.2021, 23:53 08.08.2021, 16:57
3595

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Raporlarına göre Düzce ve bölgesi yeni kuvvetli sağanak yağışların altına giriyor. Meteoroloji tarafından yapılan değerlendirmelere göre, Düzce ve çevresinde, yarından itibaren yerel olarak kuvvetli gök gürültülü ve yer yer çok kuvvetli sağanak yağışlar görülecek.

Meteoroloji tarafından yayımlanan uyarıda, Düzceli vatandaşların yağış anında oluşabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olmaları istenerek, şu bilgilere yer verildi:

“08.08.2021 Pazar günü Batı Karadeniz (Bolu, Karabük, Düzce, Zonguldak, Bartın) çevrelerinde görülecek gök gürültülü sağanak yağışların YEREL olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, heyelan, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

HBAER: Savaş ARI

Yorumlar (0)