banner851

banner614

KUVVETLİ OLMASI BEKLENİYOR

banner619

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi tarafından, Düzce ve çevresi için yer yer çok kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yapıldı. Uyarıda, yağış esnasında oluşabilecek olumsuzluklara karşı Düzceli vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

banner846
Yerel Haber 13.06.2021, 14:04 13.06.2021, 17:46
5106
banner844

Meteoroloji’nin yaptığı son tahminlere göre, Düzce ve çevresi yeni bir yağışlı hava sisteminin altına girecek. Bu gece saatlerinden itibaren etkili olması beklenen sağanak yağışların yer yer çok kuvvetli gök gürültülü sağanak şeklinde görülmesi tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi tarafından yapılan son uyarıda Düzceli vatandaşların yağış esnasında yaşanabilecek tüm olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istenerek, şu bilgilere yer verildi:

“Yapılan son değerlendirmelere göre; bu gece saatlerinden sonra beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, yarın (Pazartesi) Çankırı, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Karabük çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (0)