banner851

banner614

MALİ GENEL KURULDA ÖNEMLİ KARAR

Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin 2017 yılındaki mali durumuna yönelik Olağan Genel Kurul Toplantısı bugün yapıldı. Toplantıda, her yıl yapılan genel kurul için üç yılda bir yapılması kararı alındı.

banner619
Yerel Haber 21.01.2018, 15:10 21.01.2018, 18:05
1313

Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yıllık Olağan Mali Genel Kurulu bugün Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Tiyatro Salonu’nda yapıldı. Yoğun katılımla gerçekleşen Genel Kurul Toplantısı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.
55. Olağan Genel Kurulu yönetmek üzere divan başkanlığına Kaynaşlı Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Necmettin Bulut, divan katipliğine ise Akçakoca Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Birol ve Mudurnu Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı Hulusi Diken getirildi.
Kürsü konuşmalarında ilk sözü Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertan Taşlı aldı. Afrin operasyonuna katılan askerler için “Allah ordumuzu muzaffer kılsın” diyerek konuşmasına başlayan Taşlı, daha sonra 15 Temmuz Darbe Girişimi’ni konu alan kısa filmi sundu.

Kısa filmin izlenmesinin ardından konuşmasını sürdüren Kooperatif Başkanı Taşlı, genel kurul için Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile Düzce Milletvekilleri Ayşe Keşir ve Fevai Arslan’ın gönderdiği mesajları okudu.

“Kooperatifte bulunanları üye değil bir ortak olarak görüyoruz”
Ardından kürsüye konuşmasını yapmak üzere Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mustafa Kayıkçı geldi. Kooperatifte bulunanları üye olarak değil bir ortak olarak gördüklerini ifade eden Kayıkçı, şöyle devam etti: “Aslında en büyük ortaklık Kredi Kefalet Kooperatif ortaklığıdır. Sizler üye değilsiniz, ortaksınız. Bu ortaklıkta da en büyük güven kendi içinizden çıkarttığınız yöneticilere verilir. Sizde onu yaptınız. İş bilenin, kılıç kuşananındır. Bu teşkilata tabii ki devletimiz büyük destek veriyor. Esnaf teşkilatı bir bütündür. Sizlerle beraber seçeceğiniz yöneticiler de bir bütündür. Şuanda yiğitlerimiz Allah’ın izniyle ülkemizi koruma adına yurtdışında savaş veriyor. Bunlar kolay işler değil. Büyük güç olmak, büyük devlet olmak, Osmanlının torununa yakışır olmak kolay değil. Ancak görüyorsunuz ki burada hiçbir etkisi yok. Büyük güç olmaya başladı ve ülkenin muhalefeti iktidarı mantığı birleşmeye başladı. Bu güç çok önemli bir güçtür. İşte esnaf teşkilatında da diğer teşkilatlarda da kuvvet, güç eğer akılla mantıkla izah edilebilir durumda olduğu müddetçe her konuda güçlü oluruz. Her konuda birbirimize saygılı oluruz. Bu ülkede bu bayrak altında hepimiz dimdik durduğumuz müddetçe geleceğimizle ilgili kaygı duymamalıyız.” şeklinde konuştu.

Önemli karar
Kooperatifin 1 yıl içerisindeki faaliyetleri ve etkinliklerine ilişkin üyelere bilgiler verilen Yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda ayrıca önemli bir karar alındı. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından çıkartılan tebliğle, kooperatif ve üst kuruluşların olağan genel kurul toplantılarının birleştirilerek yapılmasına olanak tanınmıştı. Genel kurulların 3 yılda bir yapılmasının önünü açan bu tebliğ kapsamında Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin her yıl yapılan genel kurulunun da 3 yılda bir yapılması kararlaştırıldı.

Haber: H. GÜRSOY 

Yorumlar (5)
Kıskanç çekemeyenler 4 yıl önce
Atıp tutan kişiler atıp tutun esnaf orayı doldurmuş mu doldurmuş Esnaf istiyormu istiyor sen kıskançlığından eleştirecek bir şey bulamayınca klavye delikanlılığı yapıyorsunuz Adam 3250 esnafa 143 milyon kredi kullanmasına vesile olmuş doğrumu doğru
düzceli 4 yıl önce
ertan taşlı hak etmiyorsun o koltuğu
esnaf 4 yıl önce
ya esnafmı kaldı allacaklılar gelecek diye dükkan açmaya korkan esnaf var artık.kredi istemeye esnaf odası kapısına gitmeye korkan önce partiden torpil ayarlayıp ertan beyi rica minnet kredi isteyen .işine gelene bi telefonla trilyonluk kredi işine gelmeyene memur kefil ipotek vs diye sallayan birileri artık bu ekibi reise söylesin yeter artık istemiyoruz düzceli esnaflar olarak ama kurtlulamıyoruz ne bu ya
ESNAF 4 yıl önce
gariban esnaf gariban olarak yaşamaya devam ediyor.siz o gariban esnafa üstden bakmaya işnize gelene kredi gelmeyene kapıdan kovmaya devam edin.ve orayı işgal etmeyede ama unutmayın burda adalet yok belki ama çoook çekeceksiniz öbür tarafta
EsnaF ALİ 4 yıl önce
yahu siz değil miydiniz yıllardır aynı makamı işgal edenler karşı duran. bırakın kardeşim. ama işinize gelmez ballı koltukları bırakmak.