banner851

banner955

MARKETLER MERCEK ALTINDA

Ticaret Bakanlığının 28 Ocak 2019 tarihinde yayınlayıp 81 il valiliğine gönderdiği genelge kapsamında Ticaret İl Müdürlüğü bünyesinde bir denetim komisyonu oluşturularak pazaryeri ve marketlerdeki ürünlerin fiyatları denetlenmeye başladı. Konu hakkında bir açıklama yapan Düzce Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Ali Kahraman, 'Biz gerekli tespitleri yaparak Ticaret İl Müdürülüğü'ne bildirmekle mükellefiz. Denetim sonrası bir rapor hazırlayarak sunacağız' dedi.

Yerel Haber 30.01.2019, 14:33 30.01.2019, 18:07
1905
Ticaret Bakanlığı tarafından 28 Ocak 2019 tarihinde yayınlanan genelge gereği ilimizde de Ticaret İl Müdürlüğü bünyesinde fiyat denetimi yapmak üzere bir komisyon kuruldu. Denetim çalışmalarına başlayan komisyon, önce Düzce Belediyesi toptancı halini ardından da pazaryeri ve marketlerde satışa sunulan ürünlerin fiyatlarını incelediler.
 
'Denetim sonrası bir rapor sunacağız'
Konu hakkında bir açıklama yapan Düzce Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Ali Kahraman, 'Ürünlerin alış ve satışı arasındaki fiyat farkının incelenmesi için bu komisyon oluşturuldu. Komisyonda Ticaret İl Müdürlüğü, Düzce Belediyesi ve Düzce Defterdarlığı görevlileri var. Amaç incelem sonunda personel tarafından bir rapor hazırlanarak Ticaret İl Müdürlüğü'ne sunulması.

Rapor aynı zamanda hem valiliğe hem de bakanlığa ulaştırılacak. Biz şunu denetliyoruz bizim hale girişini denetliyoruz. Bakanlıkla bir istişaresi yapılacaktır. Ticaret il müdürlüğünün görevi bizim gönderdiğimiz rapor büyük ihtimalle bizim çıkış fiyatlarımızla karşılaştırılacaktır. Eğer gerçekten cüzi bir miktar arada örnek veriyorum Antalya’dan çıkış fiyatıyla buraya giriş fiyatı arasında fark varsa mutlaka bunların cezai müeyyidesi olacaktır' dedi. 
 


Haber: S.AYANArtı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
banner844
Yorumlar (18)
ss 4 yıl önce
siz hala suçu gariban pazarcıda arıyorsunuz. yorumlarda da sonuç bekleyen garip düşünceli vatandaşlar. Ula bundan 20 yıl önce başbakana yazarkasa atardınız hadi yiyorsa atın
Can . D 4 yıl önce
BIRAKIN MASALI DÜZCEDE TÜM BAKLAR ZAM YAPDI TEK KURUSDA INDIRMEDI HERSEYE ZAM YAPDILAR ZABITA CIKMIS CEZA KESIYORUZ YA BIRAKIN SU HALKIMIZI KANDIRMAYI YETER YA CEZA KESENIZ OKKALI FIYATLAR DÜSERDI DÜSDÜMÜ HAYIR NE CEZASI O CEZAYI HALKIMIZ YIYO ZAM OLARAK
Can . D 4 yıl önce
CEZA KESIYOLARMIS BENDE YEDIM CEZAYI HALKIMIZ YIYO BU ZAMLARLA ZAM YAPANIN YANINA KAR KALIYO CEZA KESENIZ FIYATLAR DÜSERDI E DÜSMEDIGINE GÖRE CEZA YOK
Sevgi 4 yıl önce
Elektrik,su,doğalgaz daki yüksek fiyatları kime şikayet edeceğiz ve de kim araştıracak?
nsm 4 yıl önce
bir zamanlar 'cehape' zam yapiyordu,, kuyruklar vardi diyenler, beceriksizliklerinin sonucu firlayan fiyatlarla bas edemesince sucluyu buldular: marketler-sogan, patlican,domates, patates ve biber depolarina hücuuuuuuuum.
nsm 4 yıl önce
ak arkadaslar bir zamanlar 'gominist' dediklerinin ideolojisini benimsemisler anlasilan. piyasa degil, devlet artik fiyati belirleyecek artik. yani hala tarimi beceriksizlikleri sayesinde yok ettiklerini asla kabullenemiyorlar.
Abbas 4 yıl önce
32 Li KOMİLI TUVALET KAĞIDI 70.-TL YE DAYANMIŞ
YANILMIYORSAM. ARAŞTIRSIN YETKİLİLER LÜTFEN
herdaim 4 yıl önce
görecez bakalım devlet ne kadar etkili olacak kac tane marketin fiyatını indirtebilcekler
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20
açık