banner851

banner614

MEÇHUL ANKETTE 4 İSİM

AK Parti'nin muhtemel aday adayları arasından "Kimi belediye başkanı olarak görmek istersiniz?" sorusuna yanıt aranan telefon anketi ile halkın değil sadece belli bir kesimin nabzı tutuluyor. İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu’nun da aralarında bulunduğu 4 kişinin isminin sorulduğu meçhul anketi kimin yaptırdığı ise merak konusu…

banner619
Yerel Haber 03.10.2013, 12:39
252
MEÇHUL ANKETTE 4 İSİM

Düzce'de seçim atmosferine girildi. Partilerin yürüttüğü çalışmaların yanı sıra anketler de sıklaştı.
Önümüzdeki yıl yapılacak olan yerel seçimler öncesi partilerin aday adayları kendini göstermeye başlarken anketlerle kamuoyunun nabzı tutulmaya devam ediliyor. Aday belirlemede önemli unsurlardan olan anketlerin yanı sıra partiler ya da aday adayları tarafından telefonla halkın görüşünü alma yöntemine de artık sık başvurulur oldu. Düzce'de AK Parti'nin muhtemel aday adayları için başlatılan telefon anketiyle “Önümüzdeki yerel seçimlerde kimi belediye başkanı görmek istersiniz?” sorusuna yanıt aranıyor. Bant kaydı olarak yapılan ankete verilen cevap otomatik olarak kaydediliyor. Düzceli vatandaşlar yerine partililer, iş adamları ve basından belli isimlerin arandığı ankete yanıt verenlerin hangi adaya oy verdiği de kayıt altına alınıyor.

“İsmail Bayram için 1, Mehmet Keleş için 2, Metin Kaşıkoğlu için 3, Selahattin Aydın için 4, diğer seçenekler için telefonun 5 tuşuna basabilirsiniz” denilen ankette 10’a yakın adayın bulunmasına karşın sadece 4 ismin telaffuz edilmesi ise dikkat çekiyor. Ankara merkezli bir araştırma şirketi tarafından yapılan anketi, AK Parti Genel Merkezi'nin mi yoksa aday olarak sayılan 4 isimden birinin mi yaptırdığı merak ediliyor.

Haber: C. ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (0)