banner851

banner614

MECLİS GÜNDEMİNE ALINDI

banner619

İl Genel Meclisi'nin 4 Aralık Pazartesi günü gerçekleşecek Aralık ayı birinci birleşimin gündeminde, bir türlü değerlendirilemeyen iş merkezlerinin akıbeti de netlik kazandı. Meclis son çareyi satmak olarak gördü. Toplantıda, 2013 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla İl Özel İdaresi'ne devredilen 1060 adet iş yerinden tahsis veya kiralama dışında boşta kalan yaklaşık 150 iş yerinin satış talepleri meclis tarafından değerlendirecek.

banner846
Yerel Haber 02.12.2017, 13:44 03.12.2017, 17:52
3279
banner844

1999 yıllarında yaşanan depremin ardından yüzlerce konutla birlikte vatandaşların sosyal ihtiyaçlarını karşılaması hedefiyle Kalıcı Konutlar Bölgesi'ne inşa edilen Kalıcı İş Merkezleri ne bu hedefine ulaşabildi ne de herhangi bir kurum tarafından değerlendirilebildi. Hal böyle olunca atıl durumdaki iş merkezleri madde bağımlıların meskeni oldu. Sık sık olumsuz haberlerle ve bölge halkının şikayetleriyle gündeme gelen iş merkezleri için en somut adım 2015 yılında atıldı.

Dönemin Düzce Valisi, Milli Savunma Müsteşarı Ali Fidan'ın YURTKUR'la vardığı anlaşma sonucu Kalıcı Konutlarda bulunan iş merkezlerinin bir kısmı Düzce'deki öğrencilerin barınma sorununa çözüm olurken bir kısmı ise kaderine terk edilmiş vaziyette değerlendirilmeyi bekliyor.

İşte değerlendirilemeyen o iş merkezleri bu kez İl Genel Meclisi'nin Aralık ayı gündemindeki yerini aldı. Ancak herhangi bir kuruma tahsisi için değil satışı için. 2013 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla İl Özel İdaresi'ne devredilen 1060 iş yerinden çeşitli kurumlara tahsis edilenler ya da kiralananlar haricinde elde kalan iş yerleri için yeni çözüm satış olarak görüldü. Fevzi Çakmak Mahallesi, Kalıcı Konutlar, Gölyaka ve Kaynaşlı'da bulunan ve Düzce'nin değerlendirilemeyen yatırımları arasında yer alan  yaklaşık 150 iş yerinin satış talebini ve diğer 7 maddeyi daha görüşmek üzere İl Genel Meclisi, 4 Aralık Pazartesi günü Aralık ayı birinci birleşimi için bir araya gelecek.

Haber: Ş. ÇAKIR

Yorumlar (4)
o 4 yıl önce
geç kalındı sanın valım dukkanlarda kopekler kedıler yatıyor yazik
vatandas 4 yıl önce
yıkın gıtsın sız zaten seversınız devlet malını yıkmayı yol yapayın madde bagımlısı var dıye yıkın gıtsın
memet 4 yıl önce
iş merkezi yaptım demekle olmuyor demek ki .bir de bunu satmak lazım.alan olmayınca.alan burada ne satacak.kime satacak.bunları hesaplamadan yatırımı boşa yapmış olursun.bunu da 17 sene sonra öğrenirsin. zarar çok, yetkili çok, sorumlu yok
planla ma 4 yıl önce
bu güne kadar bu yerler nasıl değerlendirilemedi.
devlet planlama teşkilatı ne iş yapar
adı üzerinde planla ma
19°
kapalı