banner851

banner614

MECLİS TARTIŞMALI GEÇTİ

Düzce Belediye Meclisi’nde öğrenci bilet tarifesinde yapılan değişiklik, MHP’li Belediye Meclis Üyesi Ayhan Cicu ile plan bütçe komisyon başkanı Selahattin Sert arasında tartışma yaşanmasına neden oldu. Düzce Üniversitesi-Taşlık arasındaki mesafeye kısa hat çekilerek bilet ücreti komisyon tarafından 1 buçuk TL olarak belirlendi. Tarifenin bütün öğrencileri kapsaması gerektiği gerekçesi ile itiraz eden Cicu’yu Sert, basın mensuplarının karşısında provokasyon yapmakla suçladı.

banner619
Yerel Haber 07.12.2017, 20:40 09.12.2017, 16:34
2950

Düzce Belediye Meclisi Aralık Ayı 2.Birleşimi bu akşam Meclis Toplantı Salonunda Meclis Başkanı Salih Keskinli başkanlığında yapıldı. 36 gündem maddesinden oluşan toplantıda plan ve bütçe komisyonuna havalesi oy çokluğuyla kabul edilen 9 işçiye 12 ay daha sözleşmeli çalışma talebini inceleyen komisyon raporu meclisten oy çokluğuyla geçti.

Toplantının ilk birleşiminde plan ve bütçe komisyonuna ertelenen 2973 adet tahdit, 1868 hak sahibi, yaklaşık 1500 aktif S Plaka tahdit sayısı ve devir ücretleri komisyon tarafından incelenmek üzere ertelendi.

Üniversite-Taşlık arasına kısa hat
Geçtiğimiz 4 Aralık tarihinde yapılan meclis toplantısında plan ve bütçe komisyonuna havale edilen öğrenci bilet tarifesinde değişiklik maddesi komisyondan geldi. Komisyon raporunda, Düzce Üniversitesi ile Taşlık arasına kısa hat konulmasına ve kısa hatta bilet ücretinin 1.50 TL, diğer hatlardaki ücretlerin ise aynı kalmasına karar verildi.

“İmkanları zorladık”
“Biz bunun için itiraz ettik ve hepsini kapsasın istedik. Bütün öğrencileri kapsaması için tekrar önerge veriyorum” diyen MHP’li Belediye Meclis üyesi Ayhan Cicu’ya, plan bütçe komisyon başkanı Selahattin Sert, “Gönül ister ki bütün öğrencilerimizi bedava taşıyalım. Ama imkanları zorladık. Daha çok o bölgede şikayet vardı ve onlara yardımcı olmak istedik.” dedi.

“Konu millet menfaati olunca niye cimri davranıyorsunuz?”
Sert’in açıklamalarına tepki gösteren Cisu şu sözlerle karşılık verdi:

“Bütün imkanları kullandık diyorsunuz. Milletin menfaati olduğunda niye bu kadar cimri davranıyorsunuz? Belediye meclisinin görevi denetim yapmaktır. Biz burada hesap sormak için varız.”

Sert, MHP’li Meclis Üyesi Ayhan Cicu’yu basın mensuplarının karşısında provokasyon yapmakla suçladı. İkili arasında yaşanan gerginliği, Meclis Başkanı Salih Keskinli yatıştırırken plan ve bütçe komisyonu üyeleri öğrenci bilet ücretlerinin yeniden değerlendirileceğini belirtti.

Haber: Ö.YILMAZ

banner844
Yorumlar (23)
Watandas 4 yıl önce
Bence provakatorluk yapan o sözü söyleyen milletin yanında olmazsan secimlerde ancak evinde olursun.. o makamlar Aç gözlü koltuk sevdalilarina fazla..Birz insan olun vicdan 1404 tl asgri bunun 400 yola gidyor günde 4 otobs binip ise gdn var
Ercan 4 yıl önce
Şekli bırakın artık hizmete yoğunlaşın su milletin menfaatini Güdün biraz
Ercan 4 yıl önce
Birileri doğru söylediğinde hep tarz aynı otursa anlat bakalım beyefendi zorladigin noktalar hangisi şikayetin geldiği yere egiliyorsaniz eğer şu paraları eğilir misiniz üzerine rica etsem siz bunu da provakasyon olarak algilarsiniz
GARAJ ESNAFI 4 yıl önce
SAYIN SERT KELEŞ AUDİ ALIRKEN NEDEN SESİNİZ ÇIKMADI KONU MİLLETİN MENFAATİ OLUNCA HESAP SORULUNCA PROVAKATÖR OLDULAR DİMİ 750 BİN TLLİK SAAT KULESİ YAPILINCA NERDEYDİNİZ AUDİ ALIRKEN NERDEYDİNİZ ÜÇ KURUŞLUK İŞLER 13 KURUŞA YAPILDI NERDEYDİN
yazık.. 4 yıl önce
Yakındır Üniversitelilerin ilimizi tercih etmemesi.. Yam yam oldunuz iyice! Zam zam zaaamm bıktık!!!! Öğrencinin cebindeki harçlığa dahi göz dikmiş durumdasınız. Yazıklar olsun! Oraya üniversite yaptıysan en ucuz yoldan ulaşımını da sağla.
vatandaş 4 yıl önce
İnşAllah en kısa zamanda hepiniz defolup gidersiniz. Bu meclisi artık midemiz kaldırmıyor. Anlıyor musunuz kaldırmıyor...
Sizlere söylenecek o kadar çok şey var ki.
Söylesek ne yazar sizlerde utanma yok sıkılma yok.
Dümbelekçi 4 yıl önce
Geçende yazdım yine yazıyorum. Keleşi sevmem, hadi keleş yiyodu ama gitti şimdi kim yiyor?! Bunların zihniyet hep aynı.
İyi parti li 4 yıl önce
Ayhan Gardasim haklı sert kelesin yolundan hala devam ediyor hocası oydu Rahmetli
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın