banner614

MECLİS ÜYELERİNE AÇIK MEKTUP

banner619

Belediye İş Sendikası Toplu İş Sözleşmesi Genel Sekreteri Erdoğan Kefeli, Düzce Belediyesinde yaşanan sorunları, Belediye İşçilerinin çektiği sıkıntıları yaptığı yazılı açıklamada Düzce “Belediyesi Meclis üyelerine AÇIK MEKTUP” başlığı ile duyurdu. Kefeli, Belediye Başkan yardımcısı Ali Güney’in belediye işçilerini tehdit ve baskı ile sendikadan istifaya zorladığını iddia etti. Meclis üyelerinden işçilerin bu sorunlarına çözüm bulmasını istedi.

banner846
Yerel Haber 02.09.2015, 14:15
1957
MECLİS ÜYELERİNE AÇIK MEKTUP
banner844
Belediye İş Sendikası Toplu İş Sözleşmesi Genel Sekreteri Erdoğan Kefeli Düzce Belediyesi meclis üyelerine hitaben yaptığı açıklamada Anayasa'sının "Sendika kurma Hakkı" "Sendika Özgürlüğünün Güvencesi" maddelerini hatırlatarak şu iddialarda bulundu:
 
“Anayasamız ve yasalarımızın  amir hükümlerine rağmen, Düzce Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali GÜNEY, Belediye işçilerini tehdit ve baskıyla 33 yıldır örgütlü oldukları Belediye İş Sendikasından istifaya zorlamakta, Belediye Başkanımızı ve müdürlerimizi bu konuda zor durumda bırakmakta, Belediyedeki huzuru ve iş barışını  bozmaktadır. Sendikadan istifa etmeyen arkadaşlarımız, işten atılmayla tehdit edilmekte, emekliliğe zorlanmakta, iş yerleri değiştirilmekte, mesai uygulamalarının dışında tutulmakta, hatta hacca gitmek için senelik izin isteyen işçilere bile sendikadan istifa etmezsen izin vermeyiz denilmektedir.”
 
            Kefeli Düzce Belediyesinin meclis üyelerine şu soruları yönetti:
 
5393 Sayılı Belediyeler Kanuna göre, Belediye Başkan Yardımcısı Ali GÜNEY’in görev, yetki ve sorumlulukları arasında;
            1 -Belediye işçilerini, üyesi bulunduğu sendikadan istifaya zorlamak, istifa etmeyenlerin iş yerlerini değiştirmek var mıdır?
            2 -Belediye işçilerini, üyesi bulunduğu sendikadan istifa etmeleri için işten atmayla tehdit etmek, tehdit etmek içinde ikna odaları kurmak var mıdır?
            3- Belediye işçilerini üyesi bulunduğu sendikadan istifa ettirsin diye içeriden ve dışarıdan birilerini görevlendirmek var mıdır?
            4- Belediye işçilerine üyesi bulunduğu sendikadan istifa etmedi diye izin vermeyerek, hac görevini yerine getirmesini engellemek var mıdır?
            5- Belediye işçilerini üyesi bulunduğu sendikadan istifa etmedi diye emekliliğe zorlamak var mıdır?
 
Belediye Başkan Yardımcısı Ali GÜNEY'in bu uygulamalara devam etmesi halinde, en kısa sürede, hakkında yasal işlemler başlatacaklarını ifade eden Kefeli, “Düzce Belediyesinde yaşanan bu baskı ve tehditler huzur ve iş barışını bozmaktadır. Belediye işçileri sadece çalışmak, üretmek, huzur içerisinde Düzce’ye ve Düzce halkına hizmet etmek istiyor. Düzce’nin ve Düzce Belediyesinin her türlü sorununa çözüm arayan siz çok değerli Meclis Üyelerinden ricamız, Belediye işçilerinin yaşadığı bu sorun ve sıkıntıların çözümüne katkı sunmanız, belediyedeki iş barışının bozulmasına müsaade etmemenizdir.” dedi.
Yorumlar (10)
Demedi deme ibrahim 6 yıl önce
CEHENNEMDE YANACAKSIN KEFELİİİİİİİ
Esnaf... 6 yıl önce
Ali Güney sadece işçilerin sendikaları ile uğraşmaktan ziyade... Playstationcu Esnafa haraç niyetine aylık 300 TL den haraca bağlamıştır. Eğlence vergisi adı altında biz esnafları haraca bağlayan Ali Güney'' den ahirette hesap soracağız.
.....................? 6 yıl önce
İşçi rumuzlu arkadaşım torba yasayı belediyeler değil mevcut Hükümet çıkardı tüm sendika üyelerinden ve tüm belediyelerden gidenler oldu yasa çıktı uyguladılar. Kanunlara ülkemizde kim ne diyebilir istediğin kadar sesin çıksın sadece uygulanıyor.
ömer''e cevap... 6 yıl önce
eyy ömer kardeşim bişey yazıyonda sadece yazmak için. Adamlar zaten kadrolulara baskı yapıyo sen ne içtin. MHP nin senin gibi insanlara ihtiyacı yok . ya adam gibi savun yada sus da MHP''yi rezil etme..
SENDİKACI 6 yıl önce
Sendikalı olmak gönül işidir. Bir kişiyi zorla ve tehditle sendikalı yapmak diğerinden istifa ettirip kendi sendikasına geçirmek zorbalığın, terbiyesizliğin, aymazlığın ta kendisidir. Bu uygulama şu anda sadece belediyede değil bütün kurumlarda var
işçi 6 yıl önce
İsmail Bayram yönetiminde de bir çok işçinin yeri degiştiydi O zaman sendika neden sahip çıkmadı Torba diye kanun uydurup bi çok işciyle oynadılar nerdeydiniz o zaman
düzce 6 yıl önce
işçiyi kim düşünüyor acaba işçcinin aldığı yevmiye üçretleri hatırı sayılır miktarda tüm mesele o paraya konmak
gözünüz doysun artık 6 yıl önce
Malesef yine para benim olsun kavgası Kimsenin işçiyi düşündüğünü sanmıyorum Evet başkan yardımcısı kendi desteklediği sendikaya geçilmesi için zorluyor .Bir işçinin yevmiyesi 90 lira civarında Sendikanın işciden kestiği para bir yevmiye ücreti
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13°
kapalı