banner851

banner614

MEHTERAN TAKIMI YÜRÜYÜŞ GERÇEKLEŞTİRDİ

Düzce Belediyesi Mehteran Takımı, İstanbul'un fethinin 568. yıl dönümü nedeniyle Cedidiye Meydanından Anıtpark Meydanına kadar yürüyerek, vatandaşlara mehter marşlarından oluşan konser verdi. Düzceli vatandaşlar Düzce Belediyesi Mehteran takımına yürüyüş esnasında büyük ilgi ile seyretti.

banner619
Yerel Haber 28.05.2021, 15:45 29.05.2021, 15:21
654

Çağ kapatıp, çağ açtıran ve dünyanın en önemli olaylarından biri olan İstanbul'un fethinin 568. yılı kutlanıyor. İstanbul, 29 Mayıs 1453’te tamamlanan kuşatma ile 568 yıl önce, Osmanlı Devleti padişahı Fatih Sultan Mehmed tarafından feth edilmiştir.

6 Nisan'dan 29 Mayıs 1453'e kadar süren kuşatma sonucunda Osmanlı ordusu o zamanki adı Konstantinopolis olan İstanbul'u fethetti ve Bizans imparatorluğu sona erdi. Fetihten sonra İstanbul Osmanlı’nın başkenti olmuştur.

İstanbul’un fethinin 568’inci yıldönümünde Düzce Belediyesi de anlamlı bir etkinliğin altına imza attı. Düzce Belediyesi Mehteran Takımı, İstanbul’un fethinin yıl dönümünde Cedidiye Meydanından Anıtpark Meydanına kadar, mehter marşları eşliğinde, yürüyüş gerçekleştirdi.

Düzceli vatandaşlar Mehteran takımının gösterisini büyük ilgi ile seyretti.

Anıtpark meydanında vatandaşlara mehter marşlarından oluşan konser veren mehteran takımını vatandaşlar cep telefonları ile görüntüledi.

Vatandaşlar, konserin ardından mehteran takımı ile bol bol fotoğraflar çektirdi.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (3)
Vatandaş 4 ay önce
Düzce'nin fethi yok mu? İstanbul'un fethini kutlamak nedir.
cash81 4 ay önce
mehter takımı cukurlardan birine düsmemiştir insAllah
Resul İnan 4 ay önce
düzce belediyesinin logosu bu mehteran olsun bi ileri iki geri.