banner851

banner614

MELEN SU PARK'TA BÜYÜK SORUMSUZLUK

banner619

Melen Su Park alanındaki sosyal donatılara verilen zararlar üzerine Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay tarafından yapılan açıklamada, “Daha tamamlanmadan yapılmış olanlara zarar vermek büyük bir sorumsuzluktur. Huzuru kim bozuyorsa yaptırımlar geliştireceğiz, güvenlik tedbirlerini artıracağız” ifadelerine yer verildi.

banner846
Yerel Haber 19.06.2018, 13:23 20.06.2018, 15:11
3418
banner844

Melen Çayı üzerinde yeni bir yaşam merkezi oluşturmak amacıyla hayata geçirilen Melen Su Park Projesi’nin henüz tamamlanmadan geldiği vaziyet adeta içler acısı…

Vatandaşların özellikle Ramazan Bayramı boyunca akın ettiği Melen Su Park’ta bulunan sosyal donatılara Düzceli vatandaşların verdikleri zarar, büyük bir sorumsuzluk örneğini de gözler önüne serdi.

“Tespitleri yapılıyor, yaptırımları olacak”
Tüm bu yaşananların ardından sessiz kalmayan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay da yazılı bir açıklama yaparak Düzcelilere çağrıda bulundu:

“Düzce’mizin vizyon projesi olarak lanse ettiğimiz Melen Su Park’ta, bazı kendini bilmez kişilerin oradaki ortak kullanım alanlarına verdiği zarar hepimizi üzmektedir. Elbette bölgede yapacaklarımız henüz bitmedi. Ancak daha tamamlanmadan yapılmış olanlara da zarar vermek büyük bir sorumsuzluktur. Biliyorsunuz alanda birçok sosyal donatı alanları bulunuyor. Özellikle kameriyeler ve çöp tenekeleri içinde ateş yakma sonucu ortaya çıkan bilanço hepimizin milli servetine vurulan darbedir. Düzceli hemşerilerimden özellikle rica ediyorum. Öz kaynaklarımızla hayata geçirdiğimiz bu proje, hepimizin emeğidir. Hep birlikte koruyalım, sahip çıkalım. Zaten arkadaşlarımızın yaptığı tespitler üzerine tutanaklarımızı tutuyoruz. Araçlarla park içine girmeye çalışanlara, gece saatlerinde bölgede alkol alanlara karşı yaptırımlar geliştireceğiz. Bölgenin güvenliğini, ailelerin rahatça orada vakit geçirebilmelerini sağlamak için güvenlik ekibini artıracağız. 24 saat güvenlik ekiplerinin orada devriye gezmelerini sağlayacağız. Zabıta ekiplerimiz hassas şekilde denetimlerini ve gözlemlerini yapacak, gerekli cezai işlemleri de uygulayacak. Yine belirtiyorum ki Melen Su Park hepimizin ortak alanıdır, servetimizdir. Oranın Düzce’de sayılı mesire alanları içine girmesini sağlamak için hepimize sorumluluk düşmektedir. Vatandaşlarımızdan ricamdır, yanlış davranışlara karşı duyarlı olsunlar. Hep birlikte koruyalım, kollayalım, orayı yaşatalım.”
 

Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (25)
Vatandaş 3 yıl önce
Paraya kıyıp iki kamera takın millet laftan anlasaydı adam olurdu herkez
Düzceli 3 yıl önce
Her tarafı görebilen kamera sistemi kesinlikle olmalı. Güvenlik görevlisi olmalı. Ayrıca cezalar caydırıcı olmalı. Erkenden önlem alınmaz ise aileler çocuklarını oraya götürmezler. Ayrıca açılışı yapılmadığı için sanıyorum zararı müteahhit firma karşılayacaktır.
Hoca 3 yıl önce
Hayvan demek hayvana saygısızlık olur,hiçbir şeye layık olmayan yaratıkllar.
Neslihan 3 yıl önce
Evet buqun bende ayni seyi dusundum..gittim parka inanin o yerlerdeki. Artk halı mi desem bilemedim nasil yipratmayi basarmislar inanamadm ya ..ayip terbiyesizlik..deger bilmedikleri icin hic birseyi hak etmeyen insanlar yuzune biz madur ol
düzceli 3 yıl önce
güvenlik şart sakarya kent parka bi bakın 4 tane güvenlik sabah 2 tane gece sabaha kadar duruyor
Can . D 3 yıl önce
KAMARA SISTEMLERI KOYUN ANINDA TESPIT YERINDE SUC ÜSDÜ KAMARA SISTEMI HEM COCUKLARIN GÜVENLIGI ICIN SAYIN BASKAN ÖNCE BUNU DÜSÜNÜN HER PARKA KAMARA SISTEMI KIM ZARAR VERIRSE ANINDA ENSELENECEK VERDIGI ZARARDA KENDISINDEN ALINACAK PARASIMI YOK HAPISDE CALISDIRIN ÖDESIN PARASINI
Duzce li 3 yıl önce
Eğitim ailede başlar. Yetişen gençlik çok bozuk. Kızı da erkeği de bozuk. Millet çoluğunu çocuğunu takip etmiyor.terbiye hiç etmiyor. Saldım çayıra hesabı sabah salıyor ne halt ederse etsin dışarıda. Güvenlik koymak lazım bolca.
Yazıklar olsun 3 yıl önce
Bizde islah edilemeyenler var bırde başkanım bu milli servet bekcı guvenlik ayarlamalısın yok buralar kalici işyerlerine döner
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25°
parçalı bulutlu