banner851

banner614

MERAK EDİLEN SORU YANITINI BULDU

Diyanet İşleri Başkanlığı, bu yıl korona tedbirleri kapsamında maske, mesafe ve hijyen koşulları sağlanarak camilerde bayram namazı kılınabileceğini açıkladı. İl il paylaşılan bayram namazı saatlerine göre bayram namazı Düzce’ de 06.14 de kılınacak.

banner619
Yerel Haber 07.05.2021, 17:08 08.05.2021, 16:36
2317
MERAK EDİLEN SORU YANITINI BULDU

Ramazan Bayramı'nın yaklaşması ile birlikte bayram namazının camilerde kılınıp kılınmayacağı merak konusu olmuştu.

Diyanet İşleri Başkanlığı, bu yıl Kovid-19 tedbirleri kapsamında maske, mesafe ve hijyen koşulları sağlanarak camilerde bayram namazı kılınabileceğini açıkladı.

İl il bayram namazı saatleri de belli oldu. Kovid-19 tedbirleri nedeniyle bayram namazlarının kılınıp kılınmamasıyla ilgili soruyu yanıtlayan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, "Bayram namazı da Cuma namazı gibi kısa bir namazdır. İki rekâtlı bir namazdır. Biz kılınacak bir şekilde hazırlıklarımızı yapıyoruz. Cuma namazını nasıl kılıyorsak bayram namazını da aynı şekilde kılabiliriz. Milletimizin camiye gelip bir hutbe ve iki rekât namazdan sonra dua yapıp camiden ayrılma imkânı var. Dolayısıyla bayram namazında herhangi bir sıkıntı olacağını şu an itibariyle düşünmüyorum fevkalade bir durum olmazsa.'' dedi.

Yorumlar (1)
Bize Kuran yeter. 5 ay önce
Demekki hocalara gereksiz para veriliyormus..Onemli olan saglikmiş...Hocalarin islerine son verilip Diyanet daraltilmali..Devlet icinde olmamali...