banner851

banner614

MERALAR OTLAMAYA AÇILDI

banner619

Düzce İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ıslahı yapılan Paşakonağı- Bahçeköy ve Üçyol Köylerine ait meralar otlatmaya açıldı. Islah sonucunda ot verimi çok iyi düzeye gelen meralardaki çalışmanın aynısı bu yıl 3 mera da daha yapılacak.

banner846
Yerel Haber 24.05.2012, 11:26
325
 MERALAR OTLAMAYA AÇILDI
banner844

İki yıl süren ıslah çalışmalarının yapıldığı Paşakonağı- Bahçeköy ve Üçyol Köylerine ait meralar otlatmaya açıldı. Tarım İl Müdürü Ayhan Ünal, “Düzce’nin en büyük merası olan Paşakonağı ve Bahçeköy’e ait mera ile Üçyol Köyü’ne ait meranın ıslahını büyük ölçüde tamamlayarak otlatmaya açtık. Bu köylerde hayvan sayısının dolayısı ile yem ihtiyacının fazla olması nedeni ile önemli beklenti vardı. Islah sonucunda ot kalitesi ve ot verimi çok iyi bir seviyeye geldi” dedi.
Çilimli İlçesi Alacamescit , Gölyaka Açma ve Gümüşova Yakabaşı Köylerine ait meraların ıslahına ise 2012 yılı itibarı ile başlanılıyor. Düzce’de mera ıslah çalışmaları sonucunda hayvancılıkta önemli gelişmeler olduğunu söyleyen Ünal, “Bütün Köylerimizin mera ıslah talepleri var. Bizde çok hızlı bir şekilde çalışarak talebe cevap vermeye çalışıyoruz. Mera ıslahı sonucunda Düzce’de hayvancılıkta çok iyi bir gelişme var. İki yıl önce 40 bin adet olan hayvan varlığımız hemen hemen 70 bin adete yükseldi. Bu sevindirici bir gelişme” dedi.

 

Haber; H. İŞCAN

Yorumlar (0)