banner851

banner955

MERTOL, BELEDİYENİN BORCUNU AÇIKLADI

Saadet Partisi Düzce İl Başkanı Birkan Mertol yaptığı basın açıklamasında Düzce Belediyesi’nin borç konusunu ele aldı. Mertol, Belediye’nin 500 milyona yakın borcunun olduğunu iddia ederken, Başkan Ay’ın göreve gelmesinin ardından 60 milyon borç yaptığını söyledi. Mertol ayrıca, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’a cevaplamasını istediği 4 soru yöneltti.

Yerel Haber 23.03.2018, 14:23 23.03.2018, 17:28
1897

Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol, parti binasında her hafta yaptığı gündem değerlendirme toplantısında Düzce Belediyesi’nin borçlarını ele aldı.

“Ay, göreve geldikten sonra 60 milyon TL borç yaptı”
Açıklamalarına, Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in göreve geldiğinde, belediyenin 230 milyon TL mevcut borcu olduğunu iddia eden Mertol, “Keleş zamanında ise bu borcun 500 milyon TL civarında olduğu konuşuluyor. Yeni Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ise göreve geldikten sonra 60 milyon TL borç yaptı deniliyor. Bu borçlar nerede kullanıldı merak ediyorum. Bu kadar borç yapılmasını doğru bulmuyorum” diye konuştu.

“Bu kaynak israfına neden oluyor”
Geçtiğimiz günlerde Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi bünyesine kazandırılan ek binaya ilişkin konuşan Mertol, şunları kaydetti:
“Düzce Üniversitesi bünyesinde ek bina yapıldı. Mevcut binadaki malzemeler ise bu binaya taşındı. Bu çalışma mevcut binada tadilat yapılacağını gösteriyor. Peki yapılacak olan bu tadilat nedeniyle hem maddi kaynak israfı olacak hem de zaman israfına neden olacak.”

“Buradan Başkan Dursun Ay’a soruyorum”
Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’a yaptığı basın toplantısında 4 soru yönelten Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol, o soruları şöyle sıraladı:

“Halkımız bize gelip niçin Düzce Belediyesi’ne eksik kalan çalışmaları sormuyorsunuz diyor. Peki ben de diyorum ki, bu adamlar sizin sayenizde oralarda. Bende buradan Başkan Dursun Ay’a soruyorum. Eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş bir sürü vaatte bulundu, bu vaatlerin akıbeti ne olacak? İnönü Parkı ihalesi ne zaman hangi yollarla çözülecek? Düzce şehirlerarası otobüs terminalinin otobana bağlanma çalışmaları çok yavaş ilerliyor. Bu çalışmalar ne zaman bitecek? Çevre yolları çalışmaları neden bir türlü bitmiyor? Bu sorulara cevap bekliyoruz”

Haber: M.AYDIN

banner844
Yorumlar (20)
Metin 5 yıl önce
Servis beye: milli görüş belediyeleri iktidarda iken hem hızmet hemde belediye kasasını doldurupta ayrıldı. Bütün bunları bilmeyecek kadar ya yasin kucuk yada öğretilmiş çaresizsin.
Azizyeli 5 yıl önce
Bizim hazır kaldırımlar söküldü azizyede hala daha yapacaklar 3 sene oldu yazık be bi kaldırım yapamayanlardan ne beklenir ki hep boş iş saat kulesi yapsınlar her yere
Vatandaş 5 yıl önce
3 dönemden beri doğru iyi güzel ne yapıldı ki ama bidaha ak partiye oy verirsem tövbe bi isan bi sefer aldanır biz 3 kez aldandık ama biz belediye başkanına değil reise oy verdik yine genel secimlerdebaşkanlık seçiminde oyumuz reise
kucuk paralar 5 yıl önce
damlamayan suya 50 tl fatura geliyor biz öder bitiririz sorun etmeyin. suyla yazı yazan havuzlar 3 gün çalışmaz tamirine öderiz passat totomuzu incitir audi alırız ona öderiz parasıyla değil mi kardeşim siz dert etmeyin biz halk olarak etmiyoruz :)
Muhalefetin gücü saadet 5 yıl önce
İşte muhalalefet böyle hesap sormalı ayrıca bu icraatların yapılıp yapılmadığını düzce kamuoyuyla paylaşıp düzcede etkili siyaset yapmalı
cengiz 5 yıl önce
6 ayda 60 milyon,demekki bu baskan 4 yıldır görev yapsaydı 480 milyon borc yapacaktı.Keleş 250 milyon yapmış ve bunun büyük bir kısmının karşılığı var.Ey dursun ay,senin 60 milyonun karsılıgı nedır?
Vayyy Beee 5 yıl önce
Evet borçsuz belediye yok 500 milyon TL Ne demek kardeşim Ne yaptın da 500 milyon TL borç var Yollarımı yaptın çöp depolama alanı mı yaptın Ne yaptın da bu 500 milyon TL borç var Adam su doğru konuşuyor muhalefet partisi İl Başkanı soracak tabii
Adalet varsa 5 yıl önce
Kalem kalem bu borcun hesabı sorulmalı, varsa bir israf lüzumsuz harcama vb ilgili başkan ve ekibine ödettirilmeli.Adli olarakta soruşturulmalı..
Hakkı 5 yıl önce
Bence belediyenin çalışmaları mükemmel Anlatmaya gerek yok Yollar kaldırımlar su anlatmıyorum görüyorsunuz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
27
parçalı bulutlu