banner851

banner614

Metekköyü'ndeki konutlar neden bitmiyor?

Daha önce defalarca haberini yaptığımız Metekköyü'ndeki Toki evlerinin anahtar tesliminin hala yapılmaması hak sahibi vatandaşlardan tepki topluyor.

banner619
Yerel Haber 21.08.2009, 16:18
112
Metekköyü'ndeki konutlar neden bitmiyor?

Yaptığımız haberler üzerine internet sitemizi ziyaret eden vatandaşların yaptığı yorumlardan anlaşıldığı üzere Toki konutlarına tepkiler giderek büyüyor. Yapılan yorumlarda vatandaşlar bir birlerine çağrıda bulunarak birleşip seslerinin öyle duyurulması gerektiğini söylüyorlar.
Yaz aylarında teslim edilmesi beklenen ancak anahtar teslimi ileri bir tarihe ertelenen konutların geri ödemesinin başlaması hak sahiplerini sıkıntıya sokuyor. Özellikle kirada oturan vatandaşlar, konutların geri ödemesininde başlaması nedeni ile maddi açıdan zor günler geçirdiklerini dile getiriyor. Metekköyü'nde yapılan toplu konutlarda hak sahibi olan vatandaşlar, konutların söz verildiği tarihte teslim edilmemesi nedeni ile zor günler geçiriyor. Önce Mayıs'ta daha sonra Temmuz'da şimdi ise, 2010 yılının ilk aylarında teslim edileceği yönünde açıklamalar yapılan konutlar nedeniyle hak sahipleri, zor durumda olduklarını dile getiriyor. Mayıs ayından bu yana geri ödemelere başlayan vatandaşlar, hem oturdukları evin kirasını hem de TOKİ evlerinin taksitlerini ödemek zorunda kaldıklarını belirterek, “ Maddi sıkıntı yaşamaya başladık. Konutlar en kısa sürede teslim edilmeli.” dedi.

banner844
Yorumlar (0)