banner851

banner955

METEOROLOJİ UYARDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, vatandaşlar beklenen kuvvetli fırtınaya karşı uyarıldı. 26 Ocak (Yarın) itibariyle etkili olması öngörülen kuvvetli fırtınanın çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve doğalgaz zehirlenmesi gibi olumsuzluklara neden olabileceği belirtilirken, vatandaşların tedbirli davranması istendi.

Yerel Haber 25.01.2019, 22:10 26.01.2019, 18:51
9047
METEOROLOJİ UYARDI

Akdeniz bölgesinde etkili olan olumsuz hava şartlarının; yurdun kuzey, iç ve doğu bölgelerinde de etkili olması bekleniyor.

Bu kapsamda Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama ve uyarılarda vatandaşlar beklenen hava şartları hakkında uyarıldı.
Yapılan hava durumu tespitleri neticesinde, 26 Ocak (Yarın) saat, yaklaşık olarak, 08.00 itibari ile kuvvetli fırtınanın etkili olması beklendiği açıklandı.

Gerçekleşmesi beklenen kuvvetli fırtına sonucu vatandaşlar, başta ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi ile soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler gibi olumsuzluklara karşı uyarıldı.

Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli olması istenirken, kuvvetli fırtınanın 27 Ocak Pazar Günü saat 18.00 sularında etkisini yitirmesinin öngörüldüğü belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

"Yarın (Cumartesi) sabah saatlerinden itibaren kuzey, iç ve doğu bölgelerde rüzgarın güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli ve fırtına, yer yer kuvvetli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. İç Anadolu ve Batı Karadeniz'de 50-80 km/sa olarak beklenen rüzgar hızının, yarın (Cumartesi) akşam saatlerinden sonra İç Anadolu'nun batısı ile Batı Karadeniz’de etkisini kaybetmesi, ancak İç Anadolu’nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde Pazar (27.01.2019) günü akşam saatlerine kadar 60-90 km/sa kuvvetinde etkili olması tahmin edildiğinden başta ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi ile soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."


Haber: İ.İ.AYDOĞDU

Yorumlar (1)
HASAN 4 yıl önce
AŞAĞIDAKİYAZI COKDOĞRU SONUÇTA TARGILANIRSIN
12
açık