banner851

banner614

METRUK BİNA TEMİZLİĞİ

banner619

Düzce’nin başına bela metruk bina sorunu bir türlü çözülmezken, komşu İlimiz Bolu’da metruk binalar bir bir yıkılıyor.

banner846
Yerel Haber 19.08.2015, 18:47
3862
METRUK BİNA TEMİZLİĞİ
banner844

17 Ağustos Marmara depreminin yıldönümünde Düzce’de 735 orta hasarlı binanın hala ayakta olduğu açıklandı. Çoğu metruk halde olan bu canlı bombalarla ilgili yıkım Düzce’de kaplumbağa hızında ilerliyor. 2014 yılında 745 orta hasarlı bina varken, 2015 yılında sadece 10’u yıkılabildi. Düzce’de ilin yöneticileri bu konuda ağır kalırken, komşu ilimiz Bolu’da deprem kalıntısı olmamasına rağmen kullanılmayan metruk binalar yerle bir ediliyor.

 

Madde bağımlılarının yuvası haline gelen Düzce'deki malum metruk binalar çevre halkının ve binaların bulunduğu sağlam binalarda ikamet eden vatandaşların tepkisine rağmen uzun zamandır yıkılmayı bekliyor.

Bolu Belediyesi Düzce gibi illerin aksine çevrede yaşayan mahalle sakinlerinin de sağlığı açısından tehlike arz edecek görüntü kirliliği oluşturan binaların yıkımlarına son olarak Köroğlu Mahallesi'ndeki binayla sürdürdü. Bolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nce yapılan açıklamada bu tür binalarını yıkımlarına devam edileceği bildirildi.İşte Bolu'da yıkım esnasında kameralara yansıyan görüntülerle sizi başbaşa bırakıyor, Düzce'deki metruk binaların bir an evvel yıkılarak ortalıkta tehlike arz eden yapıların yeni bir tehlike arz etmeden temizlenmesinin Düzce'nin estetiği ve Düzcelilerin sağlığı açısından elzem olduğunu hatırlatmayı bir görev telakki ediyoruz..

Yorumlar (9)
golyakali 81 6 yıl önce
Firsatci mal sahipleri ac gozluler izin vermedikden sonra nereye giriyorsun elin temelini metruk binasini kaldirmaya. Zor kullansa diktator laflari kullanmasa diger illerle karsilastirmalar. Birinin ev sahibini bulup sorun haber yapin
seref 6 yıl önce
Yazık yaa be vicdansız be terbiyesiz senin allahın yokmu hicmi için yanmadi o yavruya vururken
ismail 6 yıl önce
demekki bolunun vatandaslari icin calisan bir baskani var
vde 6 yıl önce
il genel meclisin gündeminde besi çiftliklerinin çekme mesafeleri var onlar daha önemli bir de saat kulesi birde yapımı bir türlü bitmeyen üstünde fındıklar serilen köprüler ....
düzcelinin hası 6 yıl önce
adam alattin yılmaz helel olsun bizimki audi alsın havasını atsın oda önemli
gurbetci 6 yıl önce
Zaten Düzce nin hangi calismasi baska bir ile örnek olduki
vatandas 6 yıl önce
keske boludan ayrilmasaydik,bunu asla söyleyecegim aklimdan gecmezdi,bana bunu söyletenler utansin
objektif ses 6 yıl önce
Bolu ya taşıyın merkezi bari :)
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24°
açık