banner851

banner614

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANDI

Mevlid-i Nebi Haftası olması nedeniyle Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde etkinlik düzenlendi. Düzce 18 Temmuz Kapalı Spor Salonu’nda ise "Büyük Hazine Ailemiz" projesi kapsamında “Bilinçli Aile - İdeal Gençlik” konulu konferans verildi.

banner619
Yerel Haber 06.12.2017, 12:19 07.12.2017, 11:47
1554

Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde Mevlid-i Nebi Haftası olması nedeniyle Hz. Peygamberi Anlamak Konulu konferans ve bir dizi etkinlik düzenlendi. Kuran’ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda Araştırmacı yazar Mustafa Turan tarafından konferans verildi.

Sakarya İlahi Grubu Ali Güzeldal ve Ekibi ise okuduğu ilahilerle programa katılanları mest etti.

Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Düzce Vali Yardımcı Hasan Ruhi Yaylacı, ilçe belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı.
Konuralp Gazi İlim Kültür Çevre ve Sağlık Derneği tarafından 18 Temmuz Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen konferans, Kuran’ı Kerim Tilaveti’nin ardından Dernek Başkanı Ali Koloğlu’nun konuşması ile devam etti.“Projemizin temel amacı aile bağlarını güçlendirmek”
1992 yılında kurulan dernek ve proje hakkında bilgilendirmelerde bulunan Koloğlu, “Derneğimiz ismini Konuralp Bey’den aldı. Derneğimizin faaliyetleri arasında yaz okulları, kültürel yarışmalar, izcilik ve bilek güreşi faaliyetleri, yüzme kursları gibi faaliyetleri bulunmaktadır. Projemizin temel amacı aile içi iletişimi güçlendirmek. Hepimizin malumu olan yüzyıllardır sağlam bir yapıya sahip olan aile yapımız son yıllarda farkına varmadan zayıflamaktadır. Bu zayıflamanın nedenleri arasında görsel ve yazılı basın, sanayileşme, şehirleşme, baş döndürücü hızla devam eden sosyal, ekonomik ve teknolojik değişimler gibi birçok unsuru sayabiliriz.” diye konuştu.

Koloğlu’nun konuşmasının ardından "Büyük Hazine Ailemiz" projesi kapsamında Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan tarafından “Bilinçli Aile - İdeal Gençlik” konulu konferans verildi.Konferansa, Düzce Valisi Zülkif Dağlı’nın eşi Nurgül Dağlı, Gençlik Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci ve çok sayıda vatandaş katıldı.Haber: Ö. YILMAZ

Yorumlar (6)
SÜLEYMAN METE 4 yıl önce
BİLİNÇLİ GENÇLİĞİ RESİMDE DİZİLİ ABİLER Mİ ÖĞRETTİ?
Espriler bile aynıydı 4 yıl önce
Bu adamı geçen yıl istanbulda bir programda izlemiştim.Dünkü programda espriler bile aynıydı.Daha fazla dayanamadım çıktım zaten..
körpeşlerli 4 yıl önce
açık konuşayım sıtkı bey...
o kadar insan sizlerden bir şey ler alırdı ye geldi ama malesef güldürmekten ve çocuklarınızı övmekten başka birşey olmadı.....
izleyici 4 yıl önce
Kaç para aldı acaba? Yazık böyle adamlar cağırmayın.
Akıl 4 yıl önce
Peygamberimizin doğumu değil hayatını örnek alın yalan söylemeyin,işinizi en iyi şekilde yapın,dedikodu yapmayın,insanlara ve çevreye saygılı olun,araştırın sorgulayın kula kulluk etmeyin,Milleti masallarla uyutup milletin parasını yemeyin.
Cumayerli 4 yıl önce
Cok guzel bir program oldu tekrar dinlemek isteriz sitki hocamizi bu daveti duzenleyenlere tesekkur ederiz...