banner851

banner614

MHP’LİLER MECLİSİ TERK ETTİ

banner619

Düzce Belediye Meclisi Eylül ayı 2.Birleşimi yapıldı. MHP’li meclis üyeleri, Beyciler Mahallesi’ne yapılması planlanan Sosyal-Kültürel tesis alan düzenlemesine yönelik vatandaştan gelen talep üzerine Ak Partili meclis üyelerinin “hukuka aykırı işlem” yaptığını iddia etti. Mevzuat değişikliği yapılması gereken kararı, Ak Partili Meclis üyelerinin yandaşları olduğu iddiasıyla erkenden oy çokluğu ile meclisten geçirmesi üzerine MHP’li meclis üyeleri, tepki göstererek toplantıyı terk etti. MHP’li meclis üyeleri hukuki süreç başlattı.

banner846
Yerel Haber 11.09.2015, 11:24
4135
MHP’LİLER MECLİSİ TERK ETTİ
banner844
Dün akşam Belediye Meclisi Toplantı Salonundan yapılan Düzce Belediye Meclisi Eylül ayı 2.Birleşimi Ak Partili ve MHP’li meclis üyelerinin gündem maddeleri üzerinde tam anlamıyla uzlaşmasıyla başladı. Görüşülen maddelerde ortak kararlar verilmesi her iki grup arasında zaman zaman karşılıklı şakalaşmaları neden oldu. Uyum içerisinde başlayan meclis toplantısı ise MHP’li üyelerinin alınan bir karar üzerine toplantıyı terk etmesiyle sona erdi. MHP’li üyeler, Ak Partili üyelerin kendi yandaşı olan şahsın meclise sunduğu talebi “hukuka aykırı” bir şekilde oy çokluğuyla kabul edildiğini iddia ederek tepkilerini salonu terk ederek gösterdi.
MHP’li üyeler, Ak Partili üyelerin belediyenin lejant maddesi 1.60 olmasına rağmen yandaş olduğunu iddia ettikleri kişinin talebinin hukuka ve eşitlik ilkesine aykırı olarak oy çokluğuyla kabul edildiğini savundu.

KATIRCIOĞLU: EVET EMREDERSİNİZ DEMEK ÇOK YANLIŞ
Katırcıoğlu, konu hakkında “Biz burada vatandaşlarımızın tamamının adı ne olursa olsun, kimliği ne olursa olsun ve bulunduğu siyasi parti ne olursa olsun bizim gözümüzde bütün vatandaşlar eşit değerdedir. Bir madde değişmeden bir kanun taahhüt altına girmek evet emredersiniz demek çok yanlış hüküm altında kalmasına neden olacaktır.” dedi.

CAYMAZ: KİMSEDEN EMİR ALMAYIZ
Belediye Başkan Yardımcısı talep hakkında üniversitenin artan yurt ihtiyacına yanıt vermek ve zamandan tasarruf etmek amacıyla böyle bir adım atılmasının uygun olacağını ifade etti. Caymaz, “Talebi meclise sunan şahsın siyasi düşüncesini bilmem, bu konulara dikkat etmem. Kimseden emir almayız. Biz sadece üniversitenin kapasitesinden dolayı böyle bir inisiyatif kullanmak istiyoruz. Bir aylık bir gecikme inşaatın büyüklüğünden dolayı yetişmemesi anlamına gelecek.” dedi.
Katırcıoğlu ve Caymaz’ın peş peşe gelen açıklamaları sonrası gergin bir hava oluşan toplantıda ikili arasında tansiyon yükseldi.

ÇAKIR: AHLAKA VE HUKUKA AYKIRI
MHP’li bir başka üye Taner Çakır da kanunda belirtilenin aksine vatandaşın talebine göre karar verilmesinin ahlaka ve hukuka aykırı olduğunu vurguladı. Çetinkaya ayrıca böyle bir talebe hem red oyu kullanacağını hem de Sakarya Bölge İdare Mahkemesine götüreceğini ve haklı çıkacağını söyledi.

TOPLANTIYI TERK ETTİLER
MHP’li üyeler gündem maddesinin ardından toplantıyı terk etti.
Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili ve üyeler toplantı sonrası açıklama yaptı.  Grup adına konuşan meclis üyesi Ercan Katırcıoğlu toplantıyı terk etme gerekçesini ifade etti. “Talep sahibi konut alanı tahsisli yeri, sosyal kültürel tesis alana çevrilmesi ile emsal 2.00 istemiş daha sonra talebini 1.80 olarak düzeltmiştir. Belediyenin lejant maddesinde sosyal ve kültürel tesis alanları 7 bin 500 metrekare ve üzeri 4 kat emsal 1.60’dır.
Lejant düzeltilmeksizin vatandaşın talebi imar komisyonundaki AKP’li üyelerin oy çokluğuyla kabul edilmiş ve meclise sunulmuştur. Meclis lejant maddesi 1.60 olmasına rağmen yandaş kişinin talebi hukuka ve eşitlik ilkesine aykırı olarak kabul edilmiştir. Biz bu durum karşısında hukuka aykırı talebin reddi yönünde oy kullanarak hukuka aykırı işlem yapan meclis oturumunu terk etmek zorunda kaldık.” dedi.


Haber;Y:SEVER
Yorumlar (17)
messi 6 yıl önce
keleş başkan bütün mhp meclis üyelerininin hepsini tek başına cebinden çıkarır siz kimle dans ettiğinizin farkında değilsiniz ancak toplantıyı terk edersiniz.
mhp li rumuzluya 6 yıl önce
mhp nin sana kalmıyacağı kesin,toplantıdan nasıl kovulmaktan beter yapılmıştın.....
mhp li 6 yıl önce
vah mhp kimlere kalmış
bora 6 yıl önce
murat caymaz ,Mehmet Keleş in yeni PRENSİ, Mehmet Keleş in huyudur elini yakmaz MAŞA kullanır :)
duzce 6 yıl önce
Hukuka aykiri karakar simdimi alinyor duzce 4 kata cikarken hukukimi planlandi otoparklarla ilgili karar cikarken hukukimiydi kimse incelemior kimseninde sesi cikmior hayirlisi bakalim
Duzceli 6 yıl önce
Artik yeter bukadar zulum yeter ya insanlari bide aptal yerine koyuyorsunuz
Prome 6 yıl önce
Ne sokak lambasıymış ki bazılarının baya zoruna gitmiş ama işkembeden sallamak kolay olanı
düzceli 6 yıl önce
Murat bey talebi yapan şahsı bilmiyormuş allah aşkına bu kadar yalan dolan insanların gözüne bakarak söylenmez. senin bu sözlerine kundaktakı bebekler güler. inşaat yetişmeyecekmik hahahah...:) o zaman yandaş olmayan insanlar ne olacak.......
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14°
az bulutlu