banner851

banner955

Minik Kerem herkes gibi yemek yiyebilecek mi ?

Su diye içtiği ilacın ardından mide ve yemek borusu yanan ve iki yıldır Karnından beslenen Minik Kerem'in kurtulması için amileyat olması gerekiyor.

Yerel Haber 11.02.2009, 16:40
197
Minik Kerem herkes gibi yemek yiyebilecek mi ?

Konuralp'e bağlı Osmanca Köyünde oturan Meydan ailesi belkide hayatlarının en zor dönemini yaşıyorlar. Bundan tam iki yıl önce evinin bahçesinde oynarken susayıp su diye içtiği ilacın ardından mide ve yemek borusu yanan 5 yaşındaki Kerem Meydan'ın ailesi minik Kerem'i yaşatmak için ellerinden geleni yapıyorlar. . 2 Yıldır İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi gören minik Kerem'in sağlığına kavuşması için 30 bin TL'ye ihtiyaç duyulduğunu belirten anne Tülin Meydan oğlunun iki yıldır tedavi gördüğünü ve ağır bir amileyat geçirdiğini söyledi. Doktorların uzun süre yaşamaz dediği Kerem'in halen hayatta olduğunu ve buna şükrettiğini belirten Anne Tülin Meydan, şuanda mide ve yemek borusu olmadığı için oğlum karnına bağlanan bir cihaz sayesinde beslenebiliyor. Tükrük salgısını ise boynunda açılan delik sayesinde gerçekleştirebiliyor. Doktorlar amileyat için gün verdiler ancak biz parayı denkleştiremediğimiz için gidemedik dedi.

 

Geçen sene gerçekleştirilen 12 bin 500 liralık ameliyat masrafının köylüler tarafından karşılandığını belirten anne Tülin Meydan, herkes çocuğum için seferber oldu ama bu yeterli gelmedi. Eğer bu parayı bir an önce bulup ameliyatını yaptıramazsak çocuğumuzu kaybetme riskimiz var dedi. Yapılacak olan ameliyat ile mideden alınacak parçalarla yeni bir yemek borusu yapılacağını belirten Anne Tülin Meydan, çok riskli bir ameliyat bizi bekliyor. Ancak biz ameliyat için gerekli parayı bulamadığımız için İstanbul'a gidemiyoruz dedi. Acılı anne Düzce halkından destek beklediğini belirterek tek istediğim çocuğumun iyileşmesi dedi.

Kerem'e yardım etmek isteyenle için irtibat telefonu ise: 541 33 81

banner844
Yorumlar (0)
21
parçalı bulutlu