banner851

banner614

MÜCADELE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Düzce Belediyesi, Bahçeşehir bölgesinde sıklıkla görülmeye başlayan Amerikan beyaz kelebeği ile mücadele çalışmalarına devam ediyor.

banner619
Yerel Haber 19.09.2021, 17:00
1622
MÜCADELE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Her yıl sonbahar aylarında ortaya çıkan Amerikan beyaz kelebeği, Bahçeşehir bölgesinde görülmeye başlandı. Yeşil alanlarda etkili olarak görülen kelebek, ağaç ve bitkilerin yapraklarını yiyerek kurutuyor.

Yeşil alanların yok olmaması için zararlı kelebek ile mücadele başlatan Düzce Belediyesi, bölgede ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor. Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerince hafta sonu boyunca 14 bölgenin tamamında ilaçlama yapıldı.İHA

Yorumlar (8)
DERELİ TÜTÜNCÜMAHALLE SAK 1 ay önce
KURBAN BAYRAMI OLMADAN DEFALARCA KEZ YARDIM İSTEDİM ARADIM ŞİKAYETTE BULUNDUM BUGÜN GELİYOR YARIM GELİYOR GELECEK DERKEN HAFTALAR AYLAR GEÇTİ. AĞAÇLARI KURUTTU NE MEYVE KALDI NE FINDIK. ŞİKAYETLERİ CİDDİYE ALIP ÇÖZÜM BULMAYACAKSANIZ NEDEN ORADASINIZ DALGA GEÇER GİBİ ŞİKAYET HATTI OLUŞTURUP İNSANLARI BAŞINIZDAN SAVIYORSUNUZ!!!!!!
can 1 ay önce
AYNALI KÖYDE COK HERSENE AYNI DEGISEN TEK SEY YOK
Murat Anıl 1 ay önce
3 eylül tarihinde belediyeyi arayarak evimin arkasında bulunan arsada bu illetin olduğunu ve ilaclanmasi gerektiğini söyledim. Hiçbir şey yapılmadan 4 eylül tarihinde telefonuma talebimiz sonuclandirilmistir mesajı geldi. Tekrar aradım ilgilenmediler. 3 gün önce tekrar aradığımda şu an heryerde olduğunu bizim mahalleye gelmelerinin 2 haftayı bulacağı söyleniyor. Belediyemizden bir hizmet daha.
Bahçeşehirli 1 ay önce
Kusura bakmayın ama Bahçeşehir bölgesinin amerikan beyaz kelebeğine karşı Düzce belediyesi veteriner işleri müdürlüğü değil Düzce belediyesi iştiraki Bahçeşehir site yönetim a.ş tarafından iki gün gibi kısa zamanda içinde yapılmıştır. Emeği geçen tüm Bahçeşehir site yönetimi çalışanlarına teşekkür ederim
Düzceli 1 ay önce
Mücadele yapılmadığından ürüyor.yapılan mücadele karıncanın yangın söndürmesi gibi bir işe yaramıyor.Tüm düzce ovasında var nasıl başa çıkılacak.Bu iş zamanında yapılsaydı böyle olur muydu.
Vatandaş 1 ay önce
Bizde Bahçeşehir üçüncü bölge de yaşıyoruz on gündür belediyeden yardım istiyoruz sıraya koyduk diyorlar gelmiyorlar ve de gelmediler.. Bahçeşehir A.Ş. diye birşey kurmuşlar oraya aidat yaptıranlara gidiyorlarmis. Üçüncü bölge ondört bölgeye dahil değil mi??
Duzceli 1 ay önce
Gec kalindi bile ilk baharda yapilmaliydi belediye her seyde geri
YAVUZ0881 1 ay önce
1997 den beri bu illet kocaelinde ta artvine kadar karadeniz bölgesinin kabusu olmuşken hala bu kabustan kurtarmaktansa yaşanan afetlerde topluma hayal satan evini sellerin yuttuğu yangınların evlerini kül ettiği vatandaşına çay arşive durmadan hayal satan iktidarın şu anda milletle dalga geçmesinin resmidir amerikan kelebeği bu bir örnek yani tarımda kullanılan kimyasallar bu kelebeğin düşmanın muhakkak yok ettiğinden karadeniz bölgesini istila etmiş vaziyette derhal bunu yok etmek için hareket geçilmesi lazım olacak gibi değil