banner614

MÜCADELEDE YENİ KARAR!

banner619

Düzce Valiliği öncülüğünde bağımlılıkla mücadelede çalışmaları sürüyor. Bu kapsamda Topuk Yaylası Fenerbahçe Tesisleri’nde sivil toplum kuruluşlarına yönelik gerçekleştirilen çalıştayda Düzce’de her türlü bağımlılık yapıcı unsurla mücadelede; iyi uygulama örneklerinin oluşturulabilmesi için yol haritası hazırlanması gerektiği kararlaştırıldı.

banner846
Yerel Haber 16.05.2018, 11:27 16.05.2018, 17:05
1029
banner844

Düzce Valiliği, İl Sağlık Müdürlüğü ve Düzce Üniversitesi Bağımlılıkla Mücadele Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜBAM) işbirliğiyle “Bağımlılıkla Mücadelede Sivil Toplum Kuruluşlarının Rolü Çalıştayı” düzenlendi.

Topuk Yaylası Fenerbahçe Tesisleri’nde gerçekleştirilen çalıştaya; Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, DÜBAM Merkez Müdürü Öğretim Görevlisi Dilek Akkuş, 19 sivil toplum kuruluşu (STK) temsilcisi, 7 sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı çalışanı ile 7 kamu görevlisi katılım gösterdi. Çalışmanın yürütülmesi aşamasında, Düzce Üniversitesi “Akran Eğitimi ” gruplarından öğrenciler de destek sağladı.

Çalıştay, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç’in yaptığı açılış konuşması ve DÜBAM Merkez Müdürü Öğretim Görevlisi Dilek Akkuş’un “Bağımlılık” başlıklı sunumuyla başladı. Çalıştayda katılımcılara madde kullanan ve bağımlı olan bireylere yönelik stigmayı konu alan bir sergi gösterimi de gerçekleştirildi.

Yapılan açılış konuşmaları ve bilgilendirici sunumun ardından gerçekleştirilen grup toplantılarında; “STK Olarak Hangi İhtiyaçtan Doğdum ve Hangi İhtiyacı Karşılamak İstiyorum?”, “Düzce’de Bağımlılık Sorunu STK Gözünde Ne Durumda?” ve “Düzce İlinde Ben Bağımlılıkla Mücadele Konusunda, Bağımlılıkla Mücadelede, Sorunun Hangi Basamağında Ne Yapabilirim?” gibi sorulara yanıt arandı.Ayrıca grup çalışmalarında; sivil toplum kuruluşları ile ortak dil oluşturulması, Düzce’de bağımlılık ile mücadelede; bilimsel, kanıta dayalı iyi uygulama örneklerinin oluşturulabilmesi için yol haritası hazırlanması, sivil toplum kuruluşlarının Düzce ili içindeki durum tespitlerinin paylaşılması, bağımlılıkla mücadelede önleme, erken tanı, tedavi ve rehabilitasyon aşamalarında sivil toplum kuruluşları ile ortak çalışma alanlarının belirlenmesi için birlikte hareket edilmesi gerektiği kararlaştırıldı.

Haber: C.ÜSTÜNER

 
 
Yorumlar (3)
Tribün işleri 3 yıl önce
Boş, alt yapısı olmayan tribüne oynama atraksiyonları.Bağımlılık bu boş sunum toplantıları ile önlenmez..
VAYYYYY 3 yıl önce
Mücadeleye gece anıt parkta ATATÜRK heykelinin etrafındaki tinerci ve balicileri de alın anitparkin oradan başlayın sayın valim
Ritimci Fikret 3 yıl önce
Bu çalışmalar yapılıyor da neden hala birileri köşelerde bucaklarda kötü alışkanlıklara devam ediyor. Siz hiç sağlık personellerinin durumuna bir göz attınız mı? Neredeyse çoğunluğu sigara kullanıyor. Yazık ne diyelim...
25°
açık