banner851

banner955

MUNCURLU’DA ESRARENGİZ OLAY

Muncurlu Köyü’nde 6 adet büyükbaş hayvan esrarengiz bir şekilde kayboldu. Değeri yaklaşık 80 bin TL olan hayvanların sahibi yaşlı adam, kaybolduğu günden bu yana hayvanlarını aradığını kaydederek, “Geldiğimde kapının açık olduğunu gördüm. Kimseden de şüphelenemiyoruz, kendileri de gitmiş olabilir” diyerek hayvanlarının bulunması için çağrıda bulundu.

Yerel Haber 28.03.2018, 16:09 29.03.2018, 09:39
7435
banner1032

Geçtiğimiz Pazar günü Muncurlu Köyü ilginç bir kaybolma hikayesine şahit oldu. Muncurlu Köyü’ne bağlı Yukarı Mahalle’de daha önce kümes olarak kullanılan şimdi ise Dursun Yerli’ye ait büyükbaş hayvanların bulunduğu atıl binadan 6 adet büyükbaş hayvan sırra kadem bastı.

Yerli, hayvanlarına yem getirmek için geldiğinde hiçbirini yerinde bulamayınca büyük panik yaşadı. 6 adet büyükbaş hayvanını kaybolduğu günden bu yana arayan ancak bulamayınca çareyi Öncü Haber Merkezi’nin kapısını çalmakta bulan yaşlı adam değeri yaklaşık 80 bin TL olan hayvanlarının bulunması için uğraş veriyor.

“Dişilerden bir tanesi alaca beyaz, diğerleri kestane rengi”
Hayvanlarını görenlerin olması ihtimaline karşılık tarif eden Yerli şu ifadelerde bulundu:

“Pazar günü buraya geldiğimde alanın kapısının açık olduğunu ve hayvanların içeride olmadığını gördüm. 6 büyükbaş hayvanım vardı. 3 tanesi erkek 3 tanesi dişi. İçlerinden dişilerden bir tanesi alaca beyaz, diğerleri kestane rengi sarımsı. Kulaklarında küpeleri var bunların. Yakın köy civarlarını aradım ama bulamadım. Bu yüzden çareyi Öncü TV’ye gelmekte buldum. Jandarmaya başvurdum benden kulak küpelerini istediler. Veterinerden aldım jandarmaya bildirdim.”“Kimseden de şüphelenemiyoruz”
Hayvanlarının binanın bulunduğu mera alanında otladığını aktaran Yerli, Pazar günü yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

“Pazar günü yemlerini samanlarını vermeye gelmiştim ama hayvanların hiçbiri yoktu. Kapının da açık olduğunu gördüm. Kimseden de şüphelenemiyoruz, kendileri de kapıyı itip gitmşi olabilir. Kayboldukları günden beri aramalarımız devam ediyor ama artık yorulduk. Evim 500 metre ilerde orada kalıyorum. Kapıyı da açık bırakmıyoruz zincirle bağlıyoruz. Kapı açılmış kim açtı nasıl açıldı bilmiyoruz.”Haber: M.AYDIN

banner844
Yorumlar (9)
Tarafsız 5 yıl önce
Hayvanlar bulundu, sahibine teslim etmişler. Geçmiş olsun
Çiftçileri rahat bırakın 5 yıl önce
Allah yardımcın olsun amca artık şu çiftçileri rahat bırakın yeter insanların o it şerefsizlerden çektiği
Emekli 5 yıl önce
Yazık ya
İNŞALLAH BULAMAZSIN 5 yıl önce
İNŞALLAH BULAMAZSIN DEYİVERİYİM DE BULUNSUN KİMSE KIZMASIN BU PEYGAMBER SÖZÜ ARAYAN KİŞİ DE EY ALLAHIN KULLARI YARDIM EDİNİZ DESİN BİİZNİLLAHİ TEALA BULUNUR
Mustafa 5 yıl önce
Sendeki beyni kuşa taksak miyavlamaya baslar.insAllah (Allah'ın izniyle) bulamazsin diye dua ediyosun.bu hangi peygamberin sozu??sen bizim dinimizde olduguna emin misin.Allah akil fikir versin.
cüneyt 5 yıl önce
keşke elimizden bir şey gelse, hırsızlar çiftçiye dadandı inekler arılar çalınıyor sürekli emniyete şikayet etsen ne olacak hırsız yakalanınca malın geri gelmiyor ki yazık amcamıza Allah yardım etsin
vatandas 5 yıl önce
Amca, zincirli kapidan hayvanlar nasil kendileri cikip gidiyor? Besbelli calinmis iste, hemen Jandarmaya haber verseydiniz. InsAllah bulunur. Cok gecmis olsun.
... 5 yıl önce
Muge anliya gitse bulur amcamiz az degil 80 bin lira
Vatandas 5 yıl önce
Musababadaki meşhur hırsıza bakın ama o umreye gitti geldi hacı olduya bırakmıştır bu isleri
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15
parçalı bulutlu