banner851

banner614

NE İŞİ VAR KALDIRIMDA?

Şehir merkezindeki kaldırımların bugün farklı bir misafiri vardı. Sahibi tarafından şehir merkezinde başıboş bırakılan at, kaldırımda gezmeye başlayınca vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi.

banner619
Yerel Haber 27.09.2013, 16:36
255
NE İŞİ VAR KALDIRIMDA?

NE İŞİ VAR KALDIRIMDA?

Düzce sokaklarında cirit atan başıboş köpekler, yollarda gezen büyükbaş hayvanlardan sonra şehrin göbeğinde bugün yine ilginç bir manzara yaşandı. AVM mevkiindeki boş bir araziye bırakılan iki attan biri araziden çıkarak kaldırımlarda yürümeye başladı. Sahibi başında olmadan gezen atı gören vatandaşlar, büyük şaşkınlık yaşadı. Kaldırımda ilerleyen atı yayalardan kimi severken kimisi ise korkarak yanından uzaklaştı. Zaman zaman kaldırımın kenarlarındaki otları yemeye çalışan at tepkiye de neden oldu. Şehir merkezine sahipsiz şekilde at bırakılmasını umursamazlık olarak nitelendiren çoğu vatandaş, “Bu kadar da olmaz.” diyerek atların sahibini eleştirdi. Başıboş bırakılan atın yola çıkmaması ise olası bir kazanın önüne geçti.

Öte yandan at örneğinde olduğu gibi sahipleri tarafından şehrin merkezindeki boş alanlara bırakılan hayvanlar ana caddelere çıkarak tehlike yaratıyor. Bir anda yola çıkarak kimi zaman kazalara neden olan başıboş hayvanlar yapılan uyarılar ve verilen cezalara karşın sürücüler için kazaya sebebi olmaya devam ediyor. 

Haber: M. YILMAZ

Yorumlar (0)