banner851

banner955

“O ALAN SADECE RESMİ TÖRENLER İÇİNDİR, PANAYIR İÇİN DEĞİL”

Düzcespor yararına Anıtpark Meydanında kurulan Yöresel Ürünler Fuarı’na Düzceli esnafların ardından Atatürkçü Düşünce Derneği Düzce Şubesi de tepki gösterdi. Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Atay Yılmaz, Anıtpark Meydanının resmi törenler dışında farklı etkinliklerde kullanılmasına karşı olduklarını ifade ederek, “modern Düzce insanına orta çağ görüntülerini, bedevi geleneklerini göstermeye hakkı yoktur” diye konuştu.

Yerel Haber 09.10.2021, 17:29
2176
“O ALAN SADECE RESMİ TÖRENLER İÇİNDİR, PANAYIR İÇİN DEĞİL”

Düzcespor yararına Anıtpark Meydanında kurulan Yöresel Ürünler Fuarı, Düzceli esnafların yoğun tepkisini çekmişti. Fuarın Düzce ekçe ekonomisini baltaladığını savunan esnaflar, Düzceli yetkilileri göreve davet etmişti.

Esnafların bu serzenişin ardından, bir tepkide Atatürkçü Düşünce Derneği Düzce Şubesinden geldi. Konu ile ilgili dernek binasında basın açıklaması yapan Atatürkçü Düşünce Derneği Düzce Şubesi Başkanı Atay Yılmaz, “Düzce’nin Anıt Park tören alanı, sıradan bir alan değildir. Düzce şehrinin gözbebeğidir. Bu alanda devletimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün heykeli bulunmaktadır, bundan dolayı da değerlidir, bundan dolayı vazgeçilmezdir, bundan dolayı anlamlıdır. İşte bunun için bu alan sadece resmi törenlere tahsis edilmelidir. Dünyanın hiçbir medeni devletinde bu özellikteki bir alan panayır alanı, Pazar alanı, bedevi çadırlar alanı haline getirilemez. Bu alan yıllardan beri amacı dışında kullanılmış. Düzce Belediyesi bu alan sıradan alan gözüyle bakmış, bu alan sürekli çirkin görüntülere sahne olmuş. Cumhuriyet değerleriyle yetişmiş, aydınlık Türkiye’den yana olan vatandaşlarımız bu duruma her zaman üzülmektedir. Bu alandaki, bu çirkin görüntülerin sorumlusu Düzce Valisi Cevdet Atay ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’dür. Bu sayın görevlilerin; modern devletin, modern Düzce insanına orta çağ görüntülerini, bedevi geleneklerini göstermeye hakkı yoktur. “Bizler, Türkiye Cumhuriyeti’ni anlayanlar, bilenler, kavrayanlar, özümseyenler Anıt Park’ın ne kadar değerli olduğunu biliyor, ona özen gösterilmesi gerektiğini ifade ediyoruz. Anıt Park Meydanındaki çirkin görüntüleri ret ediyoruz, bu ilkelliklerin yaşanmasının önüne geçilmesini istiyoruz” diye konuştu.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (26)
adige 1 yıl önce
herkes herkese karşı..
vatandaş 1 yıl önce
bir avuç boş insan laf etmiş bence ÖYLE BİR KANUN MU VAR Kİ RESMİ TÖREN ALANI VS OLUYOR YANİ ATATÜRKÜN HEYKELİ OLAN HER YER RESMİ ALAN MI ? BAŞKA ŞEYLERDEN HALKIN FAYDASINA OLACAK ŞEYLERİ KONUŞUN KERVAN KAVŞAĞINI KONUŞ AMA BOŞ LAF YAPMAYIN
Aadd 1 yıl önce
Ancakmı aklımıza geldi
Tekin 1 yıl önce
Cok güzel olmuş vatandaş biraz ucuz ürün alabildi diye niye rahatsızlık duyuyorsunuz
Halk81 1 yıl önce
Gıda ürünlerinin fiyatının arttığı şu günlerde gıda ürünlerinin pazarlandığı tezgahlar kabul edilebilir. Ancak oyun standlarının olduğu çağ dışı panayır alanına dönüşmesine izin vermek yakışmamış
İLBİLGE 1 yıl önce
O çadırı bedevî çadırına benzeten, aslını unutmuş demektir. Türklükle alakası kalmayanın Atatürk'ün arkasına sığınması da komik olmuş.
Zafer 1 yıl önce
Bu alan resmi törenler için kullanılır. Gidin bakın Bolu ya ,Anıtparkta resmi törenler dışında etkinlik düzenlenmiyor.
can 1 yıl önce
ORDA KIRMES PIT PAZARI OLMAZ ORASI GECLER ICIN KAYKAY VE MUZIK FESTIVAL YERI OLUR
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız