banner851

banner614

O İHALE İPTAL!

Bolu'nun cennet köşelerinden Gölcük'ün konaklamaya açılmasına yönelik ihalenin iptali için yapılan eylem ve şikayetlerin ardından bugün önemli bir gelişme yaşandı. 19 Aralık'ta Düzceli bir ismin kazandığı ihale iptal edildi.

banner619
Yerel Haber 02.01.2018, 15:09 04.01.2018, 11:52
4855

Bolu'nun doğal güzellikleriyle ünlü Gölcük Tabiat Parkı'na 19 odalı dağ köşkü ve 25 bungalov yapılması ve tüm bunlarla birlikte göl gazinosunun da özel işletmeye devredilmesi için 19 Aralık'ta ihaleye çıkılmıştı. Bireysel ve firma olarak toplam 12 taliplinin başvurduğu ihaleyi Düzce'den  Kurtuluş Tokcan kazanmıştı.

Gölcük’te yapılması planlanan yapıların, tabiat parkının doğal dengesini bozacağını düşünerek karşı çıkanların eylem ve şikayetleri nedeniyle ihalenin iptal edilebileceği konuşuluyordu. Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'nin de iptal için yargıya başvurduğu ihale ile ilgili bugün beklenen gelişme yaşandı. Bolu Belediye Başkanı Aladdin Yılmaz tarafından onaylanması ya da iptal edilmesi gereken ihale için iptal yönünde karar alındığı bildirildi.

Bolu'nun cennet köşelerinden Gölcük'ün 22 yıllığına özel işletmeye açılmasına yönelik ihale hamlesi rafa kalkarken, "Bolu halkının endişe duyacağı hiçbir şey yok." vurgusu yapılan Gölcük Tabiat Parkı Projesi’nin belediye eliyle uygulanıp uygulanmayacağı konusunda ise henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Haber: C. ÜSTÜNER 

banner844
Yorumlar (21)
düzcem 4 yıl önce
ihaleyi iptal karar çok yerinde keşke hiç konusu bile olmasaydı. şu doğayı bozmayalım zaten yeterince beğenilip ziyaret ediliyor. farklı yerleri keşfedip halka kazandıralım.
Rant, Çıkar, Menfaat 4 yıl önce
Baktılar kendi çıkarlarına gelen biri ihaleyi kazanamadı iptal edip geçtiler, belediyeler, il özel idareler böyle nerede yandaş çıkar sahibi varsa oralarda takılıyor :)
Bir yolcu 4 yıl önce
Anlamıyorum bu ülkemde neden hep yapboz işler oluyorki.hep cikarlarmi sozkonusu adam gibi bi iş goremiyecekmiyiz her işimiz fesat dolu.ahanda mini buzul cağı geliyormuş dilerim kötüler donup orda kalırlar böylece kavga gürültü olmaz.
Reisci81 4 yıl önce
Eger birelerinin cikarlari dogrultusunda kararlar degisiyorsa yazik memleket kimlerin mali oldu boyle
ahmet 4 yıl önce
ihale dosyasından eksik evrak mı çıktı ne oldi kine?
ali 4 yıl önce
iptal gerekcesine bakmak lazım.eğer yasal bir eksiklik varsa ihale yapılamazdı,yoksa neden iptal edildi.istenilen kisi alamadıysa o zaman şimdi yalandan bir ihale ile tabiiki uygun bir zaman ve dumanlı bir havada ilgili zevata verilir olur biter.yalnız ihaleyi alamıyacak olanlar figuranlık yapmasalar da ihaleyi alacak olan tek girse kral çıplak olur. belki de çok iyi olur.80 milyonun kulağının pası açılır bu filmi herkes görür.
Bıyıklı 4 yıl önce
Chplilere verin gölcüğü onlar işletsinler. Kendi belediyeleri komple beton döktü sahil boylarına. O zaman sesleri çıkmıyordu
Guguk kuşu 4 yıl önce
Bence bizim şelalelerin oraya 250 bungalov ev vadiye teleferik yapılsın millet büyükşehirde betondan trafikten bıktı iki gün akın akın kafa dinlemeye gelir turizm il müdürü neden proje üretmiyor çok merak ediyorum
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın