banner851

banner614

O PROJEDE SON RÖTUŞLAR!

banner619

Akçakoca Belediye Başkanlığı ile TOKİ arasında imzalanan protokolle liman içi ve çevresinde uygulanacak Kentsel Dönüşüm Projesi için başlatılan kamulaştırma çalışmaları tamamlandı. Bölgeye ilk kazma vurulmasına yönelik çalışmalarda ise sona dönemece girildi. Kentin göbeğinde atıl kalan bölgeyi dönüşümle canlandırma hedefinde olan Başkan Cüneyt Yemenici, “Atıl durumda olan bu alanı gerçek bir ticaret ve cazibe merkezi haline getireceğiz.” dedi.

banner846
Yerel Haber 28.05.2018, 15:33 29.05.2018, 17:44
3915
banner844

Akçakoca’da Kentsel Dönüşüm Projesi’nde geri sayım başladı. Yalı Mahallesi’ni, Cumhuriyet Meydanı’nı, liman içini ve üst kısımlarını kapsayan geniş bir alanda büyük bir değişim sağlayacak olan Akçakoca Kentsel Dönüşüm Projesi için adım adım uygulama aşamasına yaklaşılıyor.

Projeyi hazırlayan firmayla toplantı
Düzce’nin kentsel dönüşüm uygulanacak ilk ilçesi olan Akçakoca’da kamulaştırma sürecinin sona ermesi ile projede yapım aşamasına geçilmesi için hazırlıklar hızlandı. Bu kapsamda Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, projeyi hazırlayan firmanın ve belediyenin teknik personelleriyle,  bir araya gelerek bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda, Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı Projesi çerçevesinde mimari, statik, elektrik, sıhhi tesisat ve benzeri projeler  netleştirildi.

"Cazibe merkezi haline gelecek"
Konuya ilişkin yazılı açıklamada bulunan  Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, uygulanan kentsel dönüşüm projesiyle ilçenin çehresinin değişeceğini ve cazibe merkezi haline geleceğini vurguladı.

"Artık sona doğru yaklaşıyoruz"
Yemenici, şunları kaydetti: "Göreve başladığımız ilk günden itibaren ilçemizin çehresinin değişmesi adına ekibimizle birlikte hassasiyetimizi ortaya koyup, hemşehrilerimizin de desteğiyle el birliğiyle çalışıyoruz. Bu doğrultuda kentsel dönüşüm proje çalışmalarımız gittikçe hızlanıyor. Uygulamaya geçilmesinde artık sona doğru yaklaşıyoruz. Projemizi mimari, statik, mekanik tüm detayları ile son aşamaya getirmek için uzun ve verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Akçakoca'nın kalbi olarak nitelendirdiğimiz fakat en atıl durumda olan bu alanı gerçek bir ticaret ve cazibe merkezi haline getireceğiz.” 

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (4)
Cam köprü 3 yıl önce
Şok Market yanı Çınar Caddsini girişi neden telle kapalı.Kamusal alana çevir orayı.Oraya insanların güneş batarken fotolar çekeceği cazibe yeri yap..Al sana proje.Yada denize uzanan cam köprü.
SEÇİM 3 yıl önce
Seçim çalışması bunlar hepsi mega projeler mega projeler biz mi körüz
SÜLEYMAN METE 3 yıl önce
BİZDE PROJELER, SUNUMLAR, ÜÇ BOYUTLU GÖRSELLER ŞAHANE AMA UYGULAMAYA GELİNCE YANDAŞLARA İHALE VERİYORUZ VE ORTAYA UCUBE BİR ŞEYLER ÇIKIYOR...
BU HABERİ SAKLAYIN 5 YIL SONRA UYGULAMA İLE KARŞILAŞTIRIN...
Akçakoca belediyesi 3 yıl önce
Bana gore ilimizde en vizyon sahibi, projeci ve en çalışkan belediye başkanı.Akcakocanin çehresi değişiyor resmen.Darısı duzcemize..
23°
parçalı az bulutlu