banner851

banner614

O RUHU DEĞERLENDİREMİYORUZ!

Global Girişimcilik Haftası kapsamında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Düzce İl Genç Girişimciler Kurulu tarafından düzenlenen seminere katılan ıslak mendilin mucidi İşadamı Eczacı Ataman Özbay, ülke olarak inanılmaz derecede girişimci ruha sahip olduğumuzu fakat bu özelliğimizi değerlendirme noktasında dikkatsiz hareket ettiğimizi belirtti.

banner619
Yerel Haber 02.12.2016, 11:28 03.12.2016, 13:19
2203
O RUHU DEĞERLENDİREMİYORUZ!

Global Girişimcilik Haftası kapsamında düzenlenen “Girişimcilik ve Mücadele Ruhu” başlıklı seminer Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda ücretsiz olarak düzenlendi.

Seminere Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Çakır, Meclis Başkanı Ertan Taşlı, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, MÜSİAD Düzce Şube Başkanı İsmail Çakmak, Düzce İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Cemal Aksan, KOSGEB Düzce Müdürü Arif Torun, Düzce Teknopark Müdürü Yrd. Doç. Dr. Özkan Şahin, İl Genç Girişimciler Kurulu üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.Seminerde ilk olarak söz alan Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Türker Baş, 2000 yılında kurdukları şirketle zor duruma düşen şirketleri yeni bir alana taşıma misyonuna üstlendiklerini söyledi.

Baş, Türkiye'deki girişimcilik modelleri ve yapılan yanlışlar hakkında bilgiler verirken, projelendirilmemiş hiçbir fikrin değer kazanmayacağını, doğru projelendirilmemiş ve sürekliliği hesaplanmamış projelerin ise kısa ömürlü olacağını ifade etti. Girişimcilikle ilgili örnekleri anlatan Baş, tek tek katılımcıların sorularını alarak açıklamalarda bulundu.

Baş'ın ardından kürsüye çıkan Eczacı Ataman Özbay, dünyaca ünlü bazı şirketlerin başarı hikayeleri ve ortaya çıkış fikirlerini katılımcılara aktarırken, ülke olarak inanılmaz derecede girişimci ruha sahip olduğumuzu fakat bu özelliğimizi değerlendirme noktasında dikkatsiz hareket ettiğimizi belirtti.


Sunumların ardından Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Çakır, Meclis Başkanı Ertan Taşlı, MÜSİAD Düzce Şube Başkanı İsmail Çakmak ve Düzce GGK Başkanı Cemal Aksan, konuşmacılar Baş ve Özbay'a bazı hediyeler takdim etti.
 

Yorumlar (0)