banner851

banner614

ODA VE BORSA'DAN DARBECİLERE KINAMA

15 Temmuz 2016 gecesi ülke birliğine ve demokrasiye karşı gerçekleştirilen darbe teşebbüsüne tepki göstermek ve Türk iş dünyası olarak düşüncelerini paylaşmak için Türkiye geneli tüm Oda ve Borsalar yönetim kurullarının katılımlarıyla basının karşısına geçerek birlik mesajları verdi.

banner619
Yerel Haber 19.07.2016, 13:00 19.07.2016, 16:20
832
ODA VE BORSA'DAN DARBECİLERE KINAMA

 Düzce Ticaret  ve Sanayi Odası ve Düzce Ticaret Borsası katılımıyla Düzce TSO odası toplantı salonunda basın toplantısı düzenlendi.

Toplantıya Düzce Ticaret ve Sanayi Odası  Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Çakır, Düzce Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Karslıoğlu, Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdülkadir Albayrakoğlu, Düzce Ticaret Borsası Meclis Başkanı Rahmi Solak ile Meclis Başkan Yardımcısı Bilal Mutlu, Düzce TB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kemal Genç, Düzce TSO Yönetim Kurulu Üyeleri Ekrem Gökçe, Hayati Eğilmez ve Murat Saydam, Düzce Ticaret Borası Yönetim Kurulu Üyeleri Şefik Kaya ve Mehmet Sözer, Düzce Ticaret Borası  Meclis Üyeleri  Kerim Erdoğan, Tahir Gülbahar, Düzce TSO Genel Sekreter Vekili Ayten Nursel Kocadağ ile Düzce Ticaret Borsası Genel Sekreteri Havva Furkan Komit katıldı.

“Tepkimizi ilk anda ortaya koyduk”

Basın açıklamasını Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Çakır yaptı. Çakır'ın açıklamasında;halkın sandığa ve demokrasiye sahip çıktığını vurguladı.

" Darbe girişimi haberleri ortaya çıktığı gece, birliğimiz ve oda - borsa camiası olarak tepkimizi ilk anda ortaya koyduk. Bu hain kalkışmanın başarısızlığa uğraması, Türk milletinin birlikte duruşu, kararlı tutumu ve demokrasiye sahip çıkma iradesiyle mümkün olmuştur. Ülkemizin bütün kurumlarının, siyasi partilerimizin, sivil toplumun, basın kuruluşlarımızın, demokrasiyi sahiplenmiş olmasından herkes büyük mutluluk duymalıdır. Demokrasi düşmanlarına karşı iktidarı ve muhalefetiyle siyasi partilerimizin ve siyasetçilerimizin gösterdiği birlik, beraberlik ve kararlı duruş, en büyük takdiri hak etmektedir. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Meclis Başkanımız, Başbakanımız ve meclisteki tüm siyasi partilerimizi, cunta heveslileri karşısında dik duruşlarından dolayı yürekten kutluyoruz. Gözü dönmüş darbecilerin saldırılarına büyük bir sebatla direnen, böylece gazi unvanına bir kez daha hatırlatan meclisimizle gurur duyuyoruz.”

“ Onlara minnettarız.”

Darbe girişimi karşısında direnen, tavır sergileyen herkese teşekkür ederek sözlerine devam eden  TSO Başkanı Çakır,sözlerine şöyle devam etti:  “ Onlara minnettarız. Ama en çok, darbecilerin silahları karşısında kahramanca direnen milletimizin azim ve cesaretiyle kıvanç duyuyoruz. Bizler, gücünü sandıktan, yetkiyi milletten almayan bir idare istemiyoruz. Ülkemiz için demokrasi dışında bir seçenek de görmüyoruz. Ordu içinde örgütlenmiş bu terörist çetenin tamamen ortaya çıkartılmasını ve adalet önünde hesap vermesini bekliyoruz. Hayatını kaybeden kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, kıymetli ailelerine sabırlar, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Milletimiz onları daima minnetle ve rahmetle anacaktır.Allah’a şükür milletimizin sağduyusu, feraseti, cesareti ve Allah’ın yardımıyla bu belayı, bu fitneyi durdurduk. Bu şerden, hem demokrasimizi, hem de birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek çıktık.”

“Ülkemizi kaosa sürüklemek isteyenlerin tuzağına düşmeyeceğiz.” diyen Çakır,  “İş dünyası olarak daha fazla çalışma, üretme, istihdam sağlama zamanı diyoruz.” İfadelerini kullandı.

“Omuz Omuza Verelim”

“ Geçmişte olduğu gibi, bugün de, yarın da TOBB ve 365 oda-borsa olarak demokrasiden, milletimizden, devletimizden yana olmaya devam edeceğiz. Ülkemizin birliğine, kardeşliğimize ve demokrasimize karşı olanların da karşısına dikileceğiz. Özel sektör olarak, ülkemiz ve milletimiz için daha büyük bir azimle çalışacak ve Türkiye’yi büyük hedeflerine taşıyacağız. Mustafa Kemal Atatürk’ün  “Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir” sözünü hep aklımızda tutarak; ülkemiz için durmadan çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Yeter ki birlik ve beraberliğimizin kıymetini aklımızdan çıkarmayarak omuz omuza verelim. Yeter ki birbirimizi sevelim, birbirimize inanıp, güvenelim. Bu vesileyle halkın iradesi dışında hiçbir iradeyi tanımayacağımızı, demokrasiden vazgeçmeyeceğimizi ve darbe girişimlerini kabul etmeyeceğimizi bir defa daha vurguluyoruz. Devletimiz ve ülkemiz var oldukça biz de varız. Demokrasi varsa hepimiz varız. Allah, ülkemize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın." dedi.

haber;S.KAŞKIR

banner844
Yorumlar (0)