banner851

banner614

ÖDÜLE ADAY

banner619

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından açılan En Temiz Şehir yarışmasına Akçakoca da katılacak. Projeleri ile yılın en temiz şehri olmaya aday Akçakoca’da son dönemde gerçekleştirilen tüm çalışmalar incelenerek bakanlığa bildirilecek.

banner846
Yerel Haber 19.05.2012, 13:33
119
ÖDÜLE ADAY
banner844

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, çevrenin korunması ve geliştirilmesi konusunda başarılı çalışmalar ve uygulamalar yürütmekte olan belediye ve köylere yönelik düzenleyeceği yarışmayla Türkiye'nin en temiz kenti ve köyünü seçecek. “En Temiz Kent” yarışmasına Akçakoca katılıyor. Yarışmaya katılmak için gerekli çalışmaların yapıldığını söyleyen Belediye Başkanı Fikret Albayrak, üç yıl içinde yapılan çalışmaların proje haline getirildiğini, bu projelerle yarışmaya katılacaklarını belirtti. Albayrak, “ Projelerimizi İl Çevre Müdürlüğü ile değerlendirdik. Valilikçe oluşturulan bir komisyon ilçemize gelerek dosyalardaki çalışmaların yapılıp yapılmadığını yerinde inceledi. Çok olumlu intibalar edindik. Bu yarışmaya Düzce’den biz katılacağız. Derece alırsak çok ihtiyacımız olan bir vidanjör kazanacağız.” Dedi.

''Türkiye'nin En Temiz Kenti Yarışması'' ise, Büyükşehir belediyeleri, nüfusu 50 bin ve 750 bin üzeri olan belediyeler ve nüfusu 10 bin ve 50 bin arasındaki belediyeler olmak üzere 3 kategoride düzenlenecek.

HABER:H.İŞCAN

Yorumlar (0)