banner851

banner614

ÖĞRENCİLERDEN İNSANLIK DERSİ

banner619

Arkeoloji Bölümü öğrencileri Ali Sunar ve Büşra Altun’dan insanlık dersi… Öğrenciler, arabanın çarpıp kaçtığı kediyi ölüme terk etmedi. Yetkilileri olay yerine getirtmek için uzun uğraş sarf eden gençler amacına ulaştı. Öğrenciler, “Hemen ilgilenirler” düşüncesiyle aradıkları Beyaz Masa’dan “Köpek olsa gelirdik, kedilere gelemiyoruz” yanıtı aldıklarında büyük şok yaşadı.

banner846
Yerel Haber 30.04.2017, 13:01 30.04.2017, 17:06
3240
banner844

Düzce Üniversitesi Arkeoloji Bölümü öğrencilerinden ders niteliğinde davranış.... Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi önünde sabah saat 08:00’dan itibaren, arabanın çarpıp kaçtığı kedinin başında bekleyen Ali Sunar ve Büşra Altun tüm vatandaşlara örnek olabilecek bir davranış sergiledi.

Olay, sabah saatlerinde Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi önünde meydana geldi. Saat 08:00’da sınava girmek için okula gelen öğrenciler yaralı kediyi fark etti. Arabanın çarpıp kaçtığı kedinin yaşaması için özverili bir uğraş sarf eden genç öğrenciler ilk olarak tüm yetkilileri aradı. Aradı ancak bir türlü geri dönüş yapılmadı. Son olarak Düzce Üniversitesi’nde görevli bir hayvan hakları savunucusuna ulaşan öğrenciler, Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerini kedinin bulunduğu yere getirmeyi başardı.

“Şuan yönlendirebileceğimiz bir ekip yok”
Arkeoloji Bölümü 2. sınıf öğrencisi Ali Sunar, Düzce Belediyesi Beyaz Masa’yı aradıklarında kendilerine “Köpek olsa gelirdik, kedilere gelemiyoruz” şeklinde yanıt verildiğini söyledi.

Sunar, “Sabah saat 08.00 sularında arkadaşım kediyi fark etti. Araba çarpmış vaziyetteydi. Durumu ilk gördüğümüzde iyiydi. Ayağa kalkabiliyordu. Hemen belediye ekiplerine haber verdik. Beyaz Masa’dan bize ilgileneceklerini söylediler. 09.30’da Açık Öğretim Sınavı’na girecektik. Saat 09.00’a doğru yine aradık. Bu sefer belediyeden “Şuan yönlendirebileceğimiz bir ekip yok.” dendi. Ama oradaki iyi niyetli bir ağabeyimiz “Ben ilgileneceğim, size geri dönüş yaparım” dedi. O saatten bu yana yani sınavdan çıktığımızdan beri bekliyoruz. Geri dönüş yapılmadı. Sonra hayvan hakları savunucusu birisini bulduk Rektörlük’ten… Şuanda onun aramasından dolayı buraya ekiplerin geleceği söyleniyor. Hayvanın durumu da git gide kötüye gidiyor. İnşallah kurtarabiliriz.” dedi.

Veteriner İşleri Müdürlüğü’nden gelen bir görevli yaralı kediyi kafese koyarken muhabirimizin, “Siz kedilere değil, köpeklerle ilgili ihbar aldığınızda geliyormuşsunuz doğru mu?” sorusuna ise “Öyle bir şey yok” diye yanıt verdi.

Yorumlar (10)
Sedat 4 yıl önce
Aunısı bizimde başımıza geldi mahallede kediye araba çarptı aradık belediye veteriner işlerini köpeklere geliyoruz kedilere gelmiyoruz dediler sizin insanlığınızı ayrı belediyeciliğinizi ayrı seveyim.
Normaldir 4 yıl önce
Normaldir aradığınız, yardım istediğiniz belediye keleş'in başında olduğu Düzce belediyesidir. Kendileri hayvanlara karşı çok duyarlıdır kendileri çok...Haberi olsa audisi ile anında gelirdi.
Hatice 4 yıl önce
Bende daha once Duzce belediyesi beyaz masayi bir kedi icin aramistim banada kopeklere baktıklarını kedilere bakmadiklarini soylemislerdi sasip kalmistim sokaj hayvanoari derken niye ayirim yapıyorlar kedi ysda kopek diye anlamadım
duzceli 4 yıl önce
Belediyeye bir gidip bakin beyaz masadaki personelin hepsi yan gelip yatiyor hepsinin elinde tlf oturup oturup evlerine gidiyorlar
No Name 4 yıl önce
Arkadaşlar belediyeyese yüklemeyin bu beyaz masanın saçmalama si belediye her türlü barınak hizmetini veriyo lütfen arkadaşlarına tebrik ediyorum
Apo 4 yıl önce
Kendileri arazi tipi araçlar ile gezerken iyi?
vedat 4 yıl önce
demek ki sadcee hemcinslerine geliyorlar
Hayvansever 4 yıl önce
Yazıklar olsun bu kadar acımasız bi cevap aferim çocuklar sizi tebrik ediyorum
reisin arkadaşı 4 yıl önce
bundan sonra adı siyah masa olmalı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın